Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Behajtani tilos utcába mentem...

Behajtani tilos utcába mentem be, helyszíni bírságot kaptam, be kell fizetnem, ha nem az én nevemre töltötték ki a bírságot?

Figyelt kérdés
Csak utólag vettem észre, hogy véletlenül a 10 éves gyerekem lakcímkártyáját adtam oda, így az ő adataival töltötte ki a rendész a bírságot, nekem csak a személyi igazolvány számom szerepel rajta, meg persze a rendszám. Szerintetek így is be kell fizetni?

2023. máj. 13. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen.
2023. máj. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak kicsit fura, hogy 10 éves gyerek az eljárás alá vont személy
2023. máj. 13. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ügyesek voltak a rendőrök is. Be kell fizetni, főleg ha nem akarod, hogy a gyereken akarják majd behajtani.
2023. máj. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De a gyereken hogy hajtatnák be, ha nem is vonható jogszerűen eljárás alá?
2023. máj. 13. 22:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor majd eljárás alá vonnak téged a megadott hamis adatok miatt vagy ilyesmi.

Miért kell ügyeskedni? Megbüntettek jogosan, fizesd be, ennyi.

2023. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De ha ennyire zavar, bemész a rendőrségre, mondod hogy elírták, és adjanak neked egy büntetést már helyes adatokkal. :D
2023. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#4 A gyerek gyámjaként te tartozol felelőseggel a tetteiért, vagyis ha ő betörne egy ablakot, akkor is te fogod kifizetni. Szóval kár ezen agyalni,hogy kifizesd-e a büntetést? Amúgy elég kamus a kérdés. Hol van az hogy nem muszáj a jogsi és forgalmi se,mert úgyis lekérik. Miért kért volna lakcímkártyát ha minden ott van nekik a gépben?
2023. máj. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

(Nem tudom, milyen hatóság büntetett meg?

A kérdéshez fűzött kiegészítésben rendészt írsz, a kulcsszavak közt is szerepel a #rendész, de #rendőr is.

Közterület-felügyelő bírságolt meg? Ugyanis, van három közlekedési szabálysértés, amelyek elkövetése esetén a közterület-felügyelet önállóan is jogosult bírságolásra: a behajtási tilalomra, a korlátozott övezetre (zóna), a kötelező haladási irányra vonatkozó szabályok megsértése esetén. [↓*¹])


És azt sem tudom, melyik behajtást tiltó táblát hagytad figyelmen kívül?

A KRESZ 14. § (1) n)-z) bekezdései tartalmazzák a behajtani tilos táblákat.

Például, az n) bekezdésben szereplő „Mindkét irányból behajtani tilos”, és a z) bekezdésben szereplő „Behajtani tilos” jelzőtábla tilalmának megszegése esetén, jogszabály [↓*²] közigazgatási bírság kiszabását írja elő. Mértéke megszabott, harmincezer forint.

Ugyanakkor, például az o) bekezdésben szereplő „Gépjárművel, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel behajtani tilos” jelzőtábla tilalmának megszegése esetén jogszabály [↓*³] kötelezően alkalmazandó helyszíni bírságösszeget, tízezer forintot ír elő.


Nem csak a bírságösszeg miatt nem mindegy, hogy közigazgatási bírságot vagy helyszíni bírságot szabtak ki.

• Ha közigazgatási bírságot nem fizetsz meg önként határidőre, úgy adók módjára történő végrehajtásnak van helye, amelyet az ügyben hatáskörrel és illetékességgel rendelkező adóhatóság folytat le. A végrehajtás során az adóhatóság jogosult a végrehajtást munkabérre, fizetési számlára, ingó és ingatlan vagyontárgyakra is lefolytatni.

A közigazgatási bírság befizetési határidejének elmulasztását követően az eljáró hatóság kezdeményezi a közlekedési igazgatási hatóságnál a szabályszegés elkövetéséhez használt jármű forgalomból történő kivonását.

Ezzel nem célszerű játszani: a megtett, számodra hátrányos eljárási intézkedések közben tudsz ugyan vitatkozni, de a személyazonosító igazolványszámod alapján úgy is nyilvánvalóvá válik, hogy te szegtél közlekedési szabályt.

• Ha helyszíni bírságot kaptál, akkor van játéktered. Ugyanis, ha nem fizeted meg határidőre, akkor a Szabálysértési törvény rendelkezése alapján a bíróság szabálysértési elzárásra változtatja; ötezer forintonként egy napi (24 óra tartamú) elzárásra. [↓*⁴]

Itt van esély, hogy ha a bíróság körültekintő, akkor nem foganatosít ilyen határozatot ilyen szabályszegés alapján tízéves gyerek ellen; kész, vége. Számodra rossz esetben, ha kijavítják a tévedést (kérdés, megteszik-e), akkor pedig élhetsz azzal a jogoddal, hogy bevonulás előtt mégis megfizeted a bírságot, akkor megsemmisítik a határozatot.


┌─ *¹ 1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről 20. § (11) f) és (1) kg) hatályos szövege szerint. ─┘


┌─ *² 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet a közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések köréről, az e tevékenységekre vonatkozó rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről 6. melléklet 1. sorszám hatályos szövege szerint. ─┘


┌─ *³ 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet az egyes közlekedési szabálysértések miatt alkalmazandó szabálysértési pénzbírság, illetve helyszíni bírság kötelező mértékéről 6. melléklet 1. sorszám hatályos szövege szerint. ─┘


┌─ *⁴ 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről 12. § (1) és 72. § (3) hatályos szövege szerint. ─┘

2023. máj. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem a gyereken fogják behatjani. A te személyid száma van rajta, a gyerek meg kis szerencsével ugyanazon a címen lakik, mint te.

Rendőr benézte, van ilyen, fizesd be és kész.

2023. máj. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!