Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik útvonalon lenne érdemes...

Melyik útvonalon lenne érdemesebb utazni ha Olaszországba mennék?

Figyelt kérdés

Jövő héten szerdán indulunk Olaszországba (pontosabban San Marinoba) rokonlátogatóba és kocsival megyünk.


Néztem útvonaltervezőt és mutatott több útvonalat.


Az első útvonal: Magyarország M7, M70 határátkelő - Szlovénia A5, Dragucovánál E59, E57, Ljubljananál H3, E61 és végül a H4-esen érjük el az Olasz határt - Olaszország A34 (Villesse-Gorizia), ezután A4 (Torino-Trieste), ezután A13 (Bologna-Padova) és végül az Autostrada Adriatica visz be San Marinoba.


Második útvonal: ez Magyarországon nem visz autópályára, hanem a 7es út, 8as úton keresztül visz ki az M80asra majd onnan át Alsószölnök után Ausztriába. Ausztriában az 57esen vinne tovább a 68a-ra majd L216os úton Maiersdorf, Frauenbach, irányából visz a 73-asra majd Altgralla mellett vinne az A9-esre majd rögtön a 74esre egészen Kitzelsdorfig, majd onnan a 69esen visz tovább a 76osra, majd ismét 69, utána 80as. A 80as út vinne Völkermarktig ahonnan a 70es visz tovább Klagenfurt irányába a 91esre, majd a 83ason Villach mellett fordítana rá az A2es Süd Autobahnra és Coccau valiconal kelnék át az olasz határon. Onnan pedig SS13 - SP63 - SR463 - SR464 - SP1 - SP6 - SP51 - SR177 - A28 és az SS309es úton vinne minket végig az Adriai tenger mentén. Ez az útvonal igazából baromi hosszú, egy előnye lenne: gyerekek látnák a tengert útközben. Viszont nem tudom érdemes e ezen az úton elindulni. Max esetleg még azon gondolkodom, hogy jövök az első útvonal alapján és Olasznál letérek a pályáról és onnantól a tenger mentén haladnék.


Harmadik útvonal: Az M1esen visz - M85, M86 és Bucsu mellett mennénk át Ausztriába. Onnan Hartberg irányába tartanánk majd lefelé Graz irányába. Graztól az A2es hozna Villach, Arnoldstein irányába és ugyanúgy mint az előző útvonalnál át az olasz határon. Olaszban pedig le Udine - Veneto - Treviso - Padova - Ferrara - Bologna - Rimini majd innen San Marino.


Melyik útvonalon érdemes ilyenkor júniusban menni? Melyiken tudnánk legjobban haladni, hol kevesebb a forgalom és melyik családbarátabb?


Pest megyéből mennénk.



2023. jún. 6. 16:17
A kérdező szavazást indított:
Első útvonal
Második útvonal
Harmadik útvonal
8 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
M7, Szlovénia, egyértelműen az a leggyorsabb útvonal. Nem is értem, miért mennél a második útvonalon, ami belföldön nem visz autópályára, nekem a múlt héten a Balaton mellett volt félnapos dolgom, elindultam bőszen, hogy motorozok egyet Budapestről, a 7-esen, mert csak Pest megyei matricám van, kb. Érden untam el az életem és vettem 10 napos pályamatricát. Belföldön csak autópálya, ott lehet igazán haladni (külföldön nem hajtok gyorsan, itthon ismerem a rendszert és a védák helyét).-
2023. jún. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is ebben a viszonylatban, de jártam már mindhárom útvonalon. Az Ausztrián át vezető útvonalak hátránya azon kívül, hogy hosszabbak, mint Szlovénián át, hogy Ausztria felől is erre utaznak legtöbben Olaszország felé, ezért a nyári szezonban nagyon be tud dugulni ez az autópálya (Klagenfurt - Villach - Udine). A Maribor - Ljubljana - (Koper) autópálya nagyon jó minőségű, pont olyan színvonalú, mint az osztrák.
2023. jún. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Így menj, csak ez a legjobb.

[link]

2023. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

* Én Szigetszentmiklóstól indítottam.

De nem kell Bolognának se menni .

2023. jún. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 Ez nagyon jó, köszi.


Le is mentem.


Nekem miért nem dobott fel ilyen lehetőséget?

Csak 7-10 óra...elképesztő.


Köszi mindenkinek.

2023. jún. 6. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!