Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 2021 február előtt szereztem...

2021 február előtt szereztem meg a jogosítványhoz szükséges orvosi alkalmassági, ebben az esetben, hogy tudom igénybe venni a hivatali online automatikus vezetői engedély kiállítást?

Figyelt kérdés

Most szereztem meg a jogosítványhoz szükséges minden papírt viszont, magát a kreszt régebben kezdtem és akkor kértem orvosi alkalmasságit is (2021.01.25).

Az Ügyfélkapu keresztül amikor elinditottam az ügyintézést, nem volt lehetőség dokumentumot feltölteni. Ebben az esetben mi a teendő igazából márcsak ez választ el a jogositol. Volt már valaki hasonló helyzetben felvették vele hivatalból a kapcsolatot vagy személyesen kellett bemenni?



2023. jún. 13. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj be személyesen. A KRESZ vizsgád nem járt még le?
2023. jún. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha megvan az orvosid, az is benne van a rendszerben, illetve amikor városi vezetésből is levizsgáztál, akkor 2-3 napon belül a vizsgabiztos is feltölti a jogsi kiállításáshoz szükséges igazolást. Viszont ott a bibi, hogy nem is az orvosival lesz a gond, hanem, hogy a jogosítványhoz a rendszerben 3 évnél nem régebbi fényképnek kell lennie, (pl mert a személyidet hosszabítattad), ahhoz, hogy online tudd igényelni a jogsit. Írják, hogy lehetne valahogy online is feltölteni, és erről a magyarország.hu/okmányok alatt lehet infót találni, de jól eldugták, így sajnos valószínűleg ezt most személyesen kell intézned a kormányablaknál.

Vagy elindíthatod, így is, és akkor a megadott e-mailcímen vagy SMS-ben úgyis értesítenek hogy kell fotó, és milyen módon tudod azt elküldeni.

2023. jún. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem járt le a kresz és van 3 éven belüli fényképem meg aláírásom azt kiis pipálta a rendszer meg a kreszt is csak az orvosi alkalmassági papír a gond, de kiderült, hogy anno amikor kaptam a háziorvos az eesztbe nem töltötte fel és a rendszer így nem tudja lekérni szóval igazából emiatt kell bemennem, pedig amúgy rohadt jó lenne a rendszer csak az a kár hogy én itthonról nem tudok feltölteni fájlt, de mindegy így mindenképpen bekell mennem.

Köszönöm a válaszokat.

2023. jún. 13. 08:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, amúgy jó a rendszer! Én a múlt hónapban vizsgáztam új kategóriára, és online kértem az új jogsit. 2021-ben , hosszabítattab a B-kategóriámat személyesen, tehát fotó és orvosi alkalmassági is pipa. Szépen kitöltöttem az első oldalon az adatokat, továbblépve a következő oldalon volt négy oszlop amiből három zöld és egy szürke, az utóbbi pont azt jelezte nálam, hogy nincs feltöltve orvosi alkalmasági a rendszerükben, de én ezen nem is aggódtam, hiszen érvényes a jogsim. Egy fél óra múlva már jött e-mailben és SMS-ben is az értesítés, hogy a vezetési jogosultságom bejegyzésre került és jogosítványom gyártásást elkezdték, innetől pedig már vezethetek.

A Kreszvizsga nem járt-e le kérdést meg nem értem. A vezetési kartonunkra nekünk rá volt írva, hogy meddig érvényes a kresz, ami ugyen 2 év és ebből kicsúszva forgalmi vizsgát se lehetett volna tenni. Az csak a sulinak lényeges, az okmányiroda ebből szerintem nem lát semmit, csak a vizsgabiztos bejegyzését.

2023. jún. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!