Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyiket érdemesebb?Gyereknek...

Melyiket érdemesebb?Gyereknek szeretnék venni quadot.

Figyelt kérdés
Van 36V 800W-os,36V 1000W,és 48V 1000W.Jobb a 48V 1000-es mint a 36V-os 1000-es? Az egyikbe 4,a másikba 3db 12V-os akku kell.

2023. jún. 16. 14:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Nagyobbacska,de én 4 kerekűt keresek garanciával.
2023. jún. 16. 17:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért? Van olyan quad is, ami nem négykerekű? :D


Amúgy a 48 V-os gyorsabban merül, mint a 36-os, és a feltöltése is arányosan több ideig tart. Én biztos a kisebbik feszültségűt választanám azonos teljesítmény mellett. Úgyis csak játékszer, amit csak kifejezetten a hozzá készült pályán lehet használni. Sem az erdőben, sem a szántóföldön, sem a közúti forgalomban nem közlekedhet. Akkor meg minek?

2023. jún. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!Az első választ, egy -már törölt- (hírdetésre) kommentre adtam "kicsi krosszmotor, 3x ült rajta a gyerek..." :)Én is így gondoltam a feszültséggel kapcsolatban,és olvastam sok jogszabályt stb,de azt nem találtam meg konkrétan miért is nem használható közúton.(Régen a differenciálmű volt a "buktató",úgy rémlik)Egyébként pálya nem lenne gond,5 km-re van egy kb 3000 nm2 rétünk,ez belterületen van (városon belül).De már más járműben gondolkodunk.
2023. jún. 23. 23:27
 4/4 anonim ***** válasza:

A költői kérdéseket a jogalkotónak kell feltenni, nem a Gyakorinak. Ugye a quad nem más, mint egy négykerekű terepmotor. Kétkerekűvel szabad közlekedni, és négykerekű autóval is, sőt, háromkerekű biciklivel is, és háromkerekű Velorex-szel is. Na most, hogy a quad miért szúrja a jogalkotó szemét, arról nem lehet tudni. A jet-ski használatát legalább megindokolják: tavakon és folyókon azért nem lehet használni, mert környezetszennyező, és az ivóvíz-hálózatra kártékony. Ezért csak tengereken szabad jet-skizni. De most a quad, főként az elektromos, miért fáj bárkinek is, azt én nem tudhatom.


Lehet, hogy szét kéne nézni a témában a totalcar oldalán is, ők hátha tudják erre a választ.

2023. jún. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!