Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az én hibám ez károsodás?

Az én hibám ez károsodás?

Figyelt kérdés

Astra J 1.7 cdti céges autóval járok, és egy ideje menövekedett az olajfogyasztás. Minden tankolás alkalmával (kb 7-800km) 3 deci olajat is kellett pótolnom. A hibát jeleztem, végül már olajat is adtak, hogy ne mindig a benzinkútról vegyem azt is.

Ez így ment 5 hónapig, nem javították ki a hibát, csak azt mondták, hogy rendszeresen ellenőrizzem és töltsek rá.

Végül most csütörtökön egy román szerpentinen besült, a motor totálkár, és a trailer is sokba került hazahozni az autót. Idehaza kiderült, hogy valójában nem a motor ette meg az olajat, hanem egyszerűen elfolyt, mert a nívópálcánál volt egy repedés a blokkon.

Én nem vettem észre, mert álló motornál nem szivárgott az olaj, soha nem volt foltos alatta a parkoló, csak menet közben csöpögött. Most pedig a cég szerint az én hibám, és le akarják vonni a fizetésemből a motorcserét és a trailert.



2023. jún. 18. 12:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Ezen az 5 hónap alatt 2 olajcsere is volt, akkor a szerelő sem vette észre a repedést.
2023. jún. 18. 12:40
 2/3 anonim ***** válasza:
96%
Jelezted a cég felé, ugyh küld el őket a csába ahogy vannak.
2023. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%
Madárnak néznek. Még az olajcserét sem feltétlenül várhatják el, használni kaptad az autót nem karbantartani és szerelgetni. Az már a te jófejséget, hogy szóltál és töltögettél. Kétség sem férjen hozzá, ha saját pénzből vetted volna a kúton az olajat akkor azzal nem lett volna semmi problémájuk, csak sóher g3cik.
2023. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!