Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A gyakorlati vezetés órái el...

A gyakorlati vezetés órái el tudnak évülni?

Figyelt kérdés

Szeretném elkezdeni a jogsit, de akkora pangás van nyáron az engem érintő munkaerőpiacon, hogy csak elkezdeni tudom, a legvégét nem fogom tudni sajnos kifizetni.


Az a kérdésem, hogy ha mondjuk levezetek 20 órát, akkor az meddig érvényes, és akkor utána 10 óra marad fent? A KRESZ 2 évig érvényes, de a gyakorlat meddig?


2023. jún. 23. 21:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Mert akkor az lenne h kimegyek külföldre dolgozni és egy év múlva folytatom ott ahol abbahagytam, sajnos nincs más. Vagy ledolgozok fél évet, egy hónapot itthon amikor már beindulnak a dolgok és utána folytatom.
2023. jún. 23. 21:19
 2/7 anonim válasza:
100%
2 éved van megcsinálni, nem évül el, de mi értelme elkezdeni, ha nem tudod befejezni?
2023. jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A beiratkozás napjától számítva 2 éved van rá, ha ennyi idő alatt nem sikerül az egészségügyi vizsgán kívül mindent újra kell kezdened
2023. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

"A beiratkozás napjától számítva 2 éved van rá"


Nagyon rosszul tudod, mert a kreszvizsgától számítva kell 2 éven belül sikeres forgalmivizsgát tenni, utána kell csak előről kezdeni.


Itt is írják egyből felül:

[link]

2023. jún. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A sikeres KRESZ vizsgát követő 2 éven belül kell sikeres forgalmi vizsgát tenned.


Ha nincs állandó bevételed, akkor én azt mondom, hogy a minimum összeg + egy 100-as legyen a számládon, mielőtt belevágsz. Mert ha a pénzhiány miatt 1-2 hónap kimarad, úgy nem túl hatékony a tanulás, több pótóra kell, rosszabb esetben kicsúszol a 2 évből és bukod az egészet.

2023. jún. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
Nem tudom, hogy elévül-e, de ilyen esetben miért nem akkor veszel órákat, amikor le is tudsz vizsgázni?
2023. jún. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A sikeres KRESZ vizsga napjától 24 hónap az elévülési idő, tehát a KRESZ vizsga napjától számolva, 2 éven belül kell sikeres forgalmi vizsgát tenni.

Arra nincsen megkötés,. hogy a 24 hónapon belül milyen elosztásban, milyen intenzitással kell gyakorolni a vezetést.

Amit mindenképpen mérlegelni kell, hogy a jogosítvány drága, ha úgy alakul, akár félmillió forintba is bele kerülhet egy B kategória, ha csak 200-300 ezer forint lesz rá, akkor nem szabad elkezdeni, meghirdetett árak nem reálisak.

Sok a tanuló, kevés az oktató, sok hónapos csúszásokkal, vontatottan halad sok helyen a gyakorlati oktatás, ezért nem lehet jól ütemezni, tervezni hosszú távra, ha előre tudod, hogy fél éves, vagy hosszabb kihagyás lesz (pl külföldi munka), érdemes átgondolni, van-e értelme elkezdeni a tanfolyamot.

2023. jún. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!