Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért probléma az, hogy a C...

Miért probléma az, hogy a C kategória megszerzése nélkül lehet menni D-re B kategóriás jogosítvánnyal?

Figyelt kérdés

Napokban jelent meg a hír, sokan a fejüket fogják, a kormányt hibáztatják.


Mi ennek az oka? Előrebocsátom, csak B-s jogsim van, ennél többet nem is tervezek.


Hisz arra való a képzés, hogy ott elsajátítsák az adott tudásanyagot, nem? Vagyis a teherautós képzés és vezetői tapasztalat nyilvánvalóan előnyt jelent, ha valaki a buszvezetői tanfolyamot csinálja, de azért el lehet lenni nélküle. Vagy tévedek?


Olyan ez, mintha valaki beiratkozna egy kezdő román nyelvtanfolyamra - a korábban elsajátított olasz nyelvtudás nyilvánvalóan nagy segítséget jelentene az illetőnek a román megtanulásában, de azért láttunk már rá példát bőven, hogy anélkül is lehetséges.


2023. jún. 30. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Mert sofőrhiány van a BKK-nál, Volánnál, így lehet hamarabb sofőrhöz jutni.

Reklám van a buszok hátulján dögivel.

Te mivel jársz?

Én autóval, látom a hátulját..

2023. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
hát HA megtanulja ott kezelni a jó nagy buszt. Mint ahogy a B-s jogsinál. Tudod a KRESZ-t, jó esetben tudod kezelni az oktató autóját, aztán beleülsz az otthoniba és kezded elölről az autó tanulását. Csak ott ugye megteheted, hogy először csak a boltig mész, aztán begyakorolt útvonalon meg kisebb forgalomnál és esetleg később, ha nem fulladsz le, akkor bhová. Busszal meg mész mindenhová mindenféle forgalomban és ott ül mögötted 30 ember. Nincs gyakorlás, hogy jajj, még egy hónapot inkább mennék üres busszal másik útvonalon csak hajnalban.
2023. jún. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es, a közszolgáltatóknál nem engedik először egyedül vezetni az új járművezetőket. Felügyelet alatt vezetnek bizonyos ideig.
2023. jún. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Én se látok ebben semmi kivetnivalót. Lehet, hogy kicsit több órát kell vennie a gyakorlatin, de B kat. jogsival ugyanúgy meg lehet tanulni buszt vezetni, mint C kat.-val.
2023. jún. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Akár ’az a hír jelent meg a napokban’, hogy jártassági feltételként „D” kategóriás képzéshez elegendő a „B” kategóriára érvényesített vezetői engedély, akár az, hogy „sokan a fejüket fogják”; tartós kómából történt eszmélés miatt történhetett.

A jogszabálymódosítás 2021. december 27-én, a 242. számú Magyar Közlönyben lett kihirdetve (550 nappal a kérdéskiírásod előtt), és 2022. január 25-én lépett hatályba (521 nappal a kérdéskiírásod előtt, vagyis, több mint 1 éve és 5 hónapja van hatályban).


Lásd: [link]

88. § (2), 12159. lap és 8. melléklet a 789/2021. (XII. 27.) Korm. rendelethez, 12180. lap.

2023. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#2 D jogsit nem adnak a két szép szemedért meg egy húszasért. Amúgy a friss jogsisok sem csak a boltig mennek eleinte meg ismert útvonalon, sőt, az pont egy rossz módszer, így lehet elérni, hogy valakinek csak a szülőfalujában, szép napos időre szóljon a jogosítványa. Én párhetes jogsival az "üljön át egy másik autóba" hóban vezettem idegen helyen.
2023. júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Mert úgy tudnának sok pénzt kaszálni az iskolák ha végig kéne a teljes lépcsőt járni.

Addig nem mehetne B re amíg nincs meg az A, és így tovább: A-B-C-D

nov. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!