Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sok a kötelező biztositásra...

Sok a kötelező biztositásra 110.000ft évente úgy , hogy tavaly csináltam kisebb balesetet?

Figyelt kérdés
Úgy tudom 2 év múlva elévül, akkor csökken?
2023. júl. 23. 01:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha balesetet okoztál, kettővel lejjebb kerültél a bonus-malus rendszerben. Az, hogy a konkrét összeg sok-e, az járműtől, jogosítványodtól, biztosítódtól függ. Bonusban évente egyet léphetsz előre, ha semmi balesetet nem okoztál, tehát a baleset utáni 3. év kezdetén leszel ott, ahol a balesetes éved kezdetén voltál. Az összeg megint kérdéses, én nem csináltam még soha balesetet, léptem is idén is egy szintet, mégis drágult a biztosításom, mert nem volt annyival olcsóbb a következő fokozat, mint amennyi az infláció.
2023. júl. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy sok-e, vagy sem, az itt válaszolóknak, nincs viszonyítási alapunk.

Egyetlen összevetési alap, ha kalkulációt csinálsz (netrisk, clb, insura, biztositas.hu, mabisz stb.), az összes kért adattal, és akkor díj szerint növekvő sorrendben megjelennek a biztosítók adatai.

Ha van pl. 85- ezres is, akkor sok, ha csak picivel olcsóbb van, vagy nincs olcsóbb, akkor nem sok.

Amikor nem több, mint 60 nappal, de több mint 30 nappal vagy a biztosítási évforduló előtt, akkor, ha találsz érdemben olcsóbb díjú biztosítót, az évforduló napjára felmondhatod a szerződésed, és legkésőbb az évforduló napja előtti napig, az évforduló napjával kezdődő naptól, köthetsz új szerződést a választott biztosítóval.


2 év múlva, ha addig nem lesz károkozásod, vagy ha lesz, akkor megtéríted a biztosítónak a károsult részére kifizetett összeget, visszakerülsz a károkozás előtt bonus-malus fokozatba.

Hogy mire mész vele, az kétséges, mert az alapdíjak addig biztosan jócskán emelkednek, és nagyon sok más adatod számít a díjnál, a bonus-malus csak egy közülük, ráadásul a biztosítók többségénél elég gyenge kihatású más alapdíjat módosító adatokhoz képest .


Egyébként, attól, hogy a bonus-malus besorolásnál 2 év alatt visszakapaszkodsz, még vannak más díjkorrekciók, jellemzően erős kihatással, 2 éven túl is.

Például, a névsorban első AEGON biztosító jelenleg érvényes díjtarifa hirdetményében ez áll:

„Káros korrekció

A szerződő károkozásaihoz kapcsolódó korrekciós szorzó, amellyel meglévő szerződés esetében akkor kell számolni, ha a kezdődő új biztosítási időszak kezdőnapját megelőző 3 évben kárkifizetéssel járó károkozás történt.

Új szerződés esetén a korrekciós szorzót akkor kell alkalmazni, ha a KGFB ajánlat megtételének napja előtti 3 évben kárkifizetéssel járó károkozás történt.

A korrekciós szorzót minden olyan esetben alkalmazni kell, ahol a szerződő által üzemeltetett járművek bármelyikével a fent jelzett időszakban kárt okoztak KGFB szerződés terhére. Természetes személyekre és nem természetes személyekre egyaránt vonatkozik.”


Úgyhogy majd 2 év múlva, meglátod. De, (ha volt károkozás, ha nem), minden évforduló előtt érdemes kalkulációt csinálni.

2023. júl. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!