Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetői engedély cseréjénél...

Vezetői engedély cseréjénél komolyan is veszi bármelyik külföldi hatóság ezt az értesítést és visszaküldést?

Figyelt kérdés

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet


22. §

(2) * Amennyiben a magyar vezetői engedélyt külföldön cserélik ki vagy honosítják és erről a Nyilvántartót értesítik, e tényt a nyilvántartásba be kell jegyezni.

(3) * Ha a magyar vezetői engedélyt a kicserélő vagy honosító külföldi hatóság a Nyilvántartónak megküldi, új vezetői engedély kiállítása helyett, a magyar vezetői engedélyre történő visszacserélésre vagy visszahonosításra irányuló kérelem alapján, az eredeti okmányt kell visszaadni, feltéve, ha a vezetési jogosultság tartalma nem változott, és a vezetői engedélybe bejegyzett egészségi alkalmasság határideje még nem járt le.

****************************


Én cseréltem már le Svájcban is pl, de ott ugye nincs eü-alkalmasság, baromira nem érdekli őket, milyen érvényesség van a magyar jogsin, csak lecserélik és kész (lejárat nélkül).

Akkor egy svájci jogosítvány hogyan értelmezendő magyar viszonyok között? Érvényes vagy sem?


+ én kérdeztem akkor ott, és hülyének néztek, azt mondták, ők nem küldözgetnek senkinek semmit, elvileg elteszik, nyilvántartásba veszik és megőrzik a magyart, ahogy bármely másikat is, és X idő múlva megsemmisítik.


Svájci, lejárat nélküli jogsi érvényes itt Magyarországon? Mert ha nem is értesíti a kinti hatóság a magyart (márpedig úgy látom, ez maradt csak elvi szinten), akkor a magyar nyilvántartásban nyilván nincs benne.



2023. júl. 25. 11:36
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!