Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy AM kategóriás jogosítvánny...

Egy AM kategóriás jogosítvánnyal tudok menni országútra? Egy Yamaha TZR 50,vagy egy Aprilia RS 50 lenne a motorom,de nem tudom hogy lehet-e országútra menni velük. Még az A1-es jogosítványon gondolkoztam,de ott nagyon drágák a motorok.

Figyelt kérdés

2023. júl. 30. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
10%
Országútra, ahol 70 km/h a megengedett maximális sebesség, így a legjobb tudomásom szerint igen!
2023. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Országútra? Lakott területen kívüli utak vannak, ezek közül van autóút és autópálya. Autópályán és autóúton nem lehet segédmotoros kerékpárral.
2023. júl. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mehetsz persze lakott területen kívülre, csak nem mehetsz 40-nél gyorsabban. Szerintem baromi veszélyes, de még A1-es motorral sem mennék autóútra vagy autópályára.
2023. júl. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Simán mehetsz autópálya és autóút kivételével bárhol, csak nem egy életbiztosítás, még 60-70-nel se ott közlekedni. Simán letolják az embert, vagy normális oldaltávolságot se tartva előznek meg. Inkább csináld meg az A1-et, és vegyél olyan motort ami legalább 110-120-at megy, akkor feltudod venni legalább a forgalom ritmusát, és nemhinnám, hogy nagy árkülönbség lenne a választott 50-es motor és valami 125-ös közt, hiszen egy 50köbcentis gépért is már 350 ezret elkérnek.
2023. júl. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!