Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Honnan tudom hogy megbüntettek...

Honnan tudom hogy megbüntettek gyorshajtásért? Valahogy utána lehet nézni? Vidékre vagyok bejelentve a tartózkodási helyemtol 250-km re sajnos ide a tulaj nem engedte meg hogy bejelentkezek leveleimet nem kapom?

Figyelt kérdés
Honnan tudnék utánajárni hogy volt e az elmúlt pár hétben vagy pár hónapban gyorshajtás büntetés?
2023. aug. 14. 18:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Sajnos a bejelentett állandó lakcímem elérhetetlen vagyok bármi levél jön nem tudom róla
2023. aug. 14. 18:05
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Felhívod a Vas megyei vagy Szabolcs megyei főkapitányságot, és megkérdezed.

Aztán eleget teszel állampolgári kötelességednek, és bejelentkezel oda, ahol életvitelszerűen élsz, vagy legalább bejegyeztetsz egy tartózkodási helyet, ahol rokon vagy akárki megkaphatja a leveleidet, és mindenhol (pl. ügyfélkapu) megadod azt postacímnek. Te jársz rosszul, ha téged nem lehet postán elérni.

2023. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

(A lakcímbejelentéshez nem szükséges a tulajdonos hozzájárulása. Ugyanis: „szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani.” ← 1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról 27/A. § (3) hatályos szövege. Hatályos: 2013. március 1-től.


Vagyis, bejelentéskor elegendő a bérleti szerződést bemutatni. Persze, ha az sincs…)

2023. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!