Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány miatt okmány...

Jogosítvány miatt okmány irodában most voltam bent. Kaptam egy papírt hogy kérvényeztem az első jogsimat de arra az van írva ez a papír vezetésre nem jogosít! Majd most jött sms hogy Vezetési jogosultsága bejegyzésre került? Akkor most vezethetek?

Figyelt kérdés

2023. aug. 22. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. aug. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

De ez az SMS-ben nem volt benn? Vagy csak az emailben írják?

Tisztelt Ügyfelünk!


Tájékoztatjuk, hogy vezetői engedély kiállítására vonatkozó ügyében a vezetési jogosultsága a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzésre került. A vezetési jogosultságát önmagában a nyilvántartási bejegyzés alapján is jogszerűen gyakorolhatja Magyarország területén, a bejegyzés időpontjától kezdve a vezetői engedélye kézhezvételéig, de legfeljebb 30 napig.


Az okmánya gyártásra továbbítva

2023. aug. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vezetési jogosultsága bejegyzésre került, okmanya gyartsaba adva. Ügyszam: ………

Pontosan ez volt az sms

2023. aug. 22. 12:12
 4/6 A kérdező kommentje:
10 korul voltam okmány irodában és most 11:30 kor jött ez az sms
2023. aug. 22. 12:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ügyfélkapun intéztem, mert csak karegóriát bővítettem, így jött e-mail is. De a lényeg,hogy a rendörök nyilvántartásába is bekerültél, így vezethetsz.
2023. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A bejegyzés alapján Magyarország területén a vezetői engedély kézhez vételéig, de legfeljebb 30 napig vezethetsz.


„Magyarország területén járművezetési jogosultság igazolására alkalmas az engedély-nyilvántartásba bejegyzett vezetési jogosultság a vezetői engedély első alkalommal történő kiállítása, új kategória Magyarországon történt megszerzése, az egészségi alkalmasság meghosszabbítása vagy házasságkötésből eredő névváltozás miatti vezetői engedély csere esetén, a bejegyzés időpontjától az elkészült vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb 30 napig.”

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 3. § (2a) hatályos szövege.

Hatályban van 2021. február 1-től.

2023. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!