Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha valaki eggyik szemère...

Fabu kérdése:

Ha valaki eggyik szemère vak,de a másik szemère jól lát kaphat jogosítványt?

Figyelt kérdés
2023. aug. 31. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Nem.
2023. aug. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
2023. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Kettes válaszoló linkjén ott a válasz. Nekem is van ismerősöm, aki fél szemére lát csak és vezet.
2023. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Kaphat.
2023. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez bizony elég nagy hiba.

Majd próbáljátok ki hogy egyik szemeteket letakarjátok és úgy vezessetek.

Én próbáltam és elment a tér érzékem, szinte semmit nem jól láttam, éreztem.

2023. szept. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
5: nem ugyanaz pár másodpercre letakarni az egyik szemedet meg évekig úgy élni és hozzászokni.
2023. szept. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

5-ös válasz írója! Nem olvastad el a 2-es válaszban elérhetővé tett szöveget, ami egyébként pontosan a hatályos jogszabályt idézi.

„Az egyik szem funkcionális látásvesztése esetén, ha valaki csak az egyik szemét használja, akkor is megállapítható az alkalmasság, ha az illető legalább 0,5-ös látásélességgel rendelkezik illetve 𝗮𝘇 𝗲𝗴𝘆𝗶𝗸 𝘀𝘇𝗲𝗺𝗺𝗲𝗹 𝗹á𝘁á𝘀 á𝗹𝗹𝗮𝗽𝗼𝘁𝗮 𝗺á𝗿 𝗲𝗹é𝗴 𝗵𝗼𝘀𝘀𝘇ú 𝗶𝗱𝗲𝗷𝗲 𝗳𝗲𝗻𝗻á𝗹𝗹 𝗮𝗵𝗵𝗼𝘇, 𝗵𝗼𝗴𝘆 𝗮 𝘀𝘇𝗲𝗿𝘃𝗲𝘇𝗲𝘁 𝗺á𝗿 𝗮𝗹𝗸𝗮𝗹𝗺𝗮𝘇𝗸𝗼𝗱𝗼𝘁𝘁 𝗵𝗼𝘇𝘇á, és a szem látómezeje normális.”


Az agynak csodálatos tulajdonságai vannak. Néhány évtizede olvastam egy francia kísérletről, amit önként jelentkező egyetemistákkal végeztek. Ébrenlétük teljes tartama alatt olyan szemüveget kellett viselniük, amely 180°-kal elfordította a látott képet, azaz, többek közt, fejre állítva láttak mindent. Egy ideig. Néhány hét alatt, kisebb időeltérésekkel, mindenki helyesen látott, az agy a valósághoz igazította a szemlencse képét. Lent látták, ami lent volt, bal oldalon látták, ami bal oldalon volt.

Idővel az egyszemes „térlátás” is kialakul.

2023. szept. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

#5 Akinek egy szeme van, az ugyan nem lát sztereoban, de a feje mozgatasával ugyanúgy látja a teret. Egy mozgó autóban meg amúgy sem sok hasznát veszed a sztereo látasnak, legfeljebb parkoláskor, de akkor meg bejön a fejmozgatás.

Engem elég sok sasszzemű sofőr akart már megölni, még csak szemüvegük sem volt :))

2023. szept. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%

Miért ne kaphatna?

[link]

2023. szept. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!