Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kiszűrni a...

Hogyan lehet kiszűrni a tesztpilótákat?

Figyelt kérdés
Egy viszonylag ritka, egzotikus sportautót árulok romániában, és március óta elég sok érdeklődő volt iránta. Fél év alatt kb. húszan jöttek megnézni/kipróbálni, de még csak ajánlatot sem kaptam rá. Mindenki eljön, megyünk 1-2 kört, aztán köszöni szépen, de nem tudja megfizetni. Az elején még versenypályára is elmentünk, hogy ott is kipróbálják, de az is csak pénzkidobás és időpocsékolás volt részemről. Jelenleg már nem is aktív a hirdetés, átmenetileg levettem, mert elegem lett a sok ruppótlan hülyegyerekből.

2023. szept. 3. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbálás a vételár felmutatása után lehetséges.
2023. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És azt hogy? Ez nem egy pár ezer eurós Passat, ennyi készpénzt senki nem hord magánál. Kérjen, hogy mutassa a telóján a bankszamláját? Nem tűnik életszerűnek.
2023. szept. 3. 11:01
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
#2 A komoly vevő a zsebében a pénzzel megy.
2023. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Bank appon is mutathat egyenleget, az az egy-két elszánt arc, aki élethű mockot rajzol, csak hogy vezethesse, hadd jöjjön, még meg is hívom utána valamire, miután finoman odadorgáltam, hogy elég lett volna simán csak kérnie, legalábbis miután kieresztette a gőzt, hogy mennyire tetszik neki a gép...
2023. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Először is ne tegyünk úgy, mintha ez egy 30 milliós autó lenne. Meg "egzotikus", lol. Ritkának ritka, de sem értékre, sem "egzotikumra" nem olyan kiemelkedő.


Ha az első lépés sikerült, akkor onnantól a válasz nagyon egyszerű, #1 leírta, legyen ott a pénz, vagy legalább egy foglalót tegyen. Ismétlem, nem 30 milliós luxusautóról beszélünk, úgyhogy az ilyen hülye kifogásokat felejtsd el, hogy "jaj ez nem olcsó autó", lehet nem olcsó, de nem is drága, akinek van rá pénze, annak nem okoz gondot félmilliót lepakolni az asztalra letét gyanánt. Amint megvan a letét, lehet menni kocsikázni. Esetleges károkat, üzemanyagot és egyebet fedezi a félmillióból, a maradékot visszakapja, vagy vásárlás esetén nyilván levonásra kerül a végösszegből.

2023. szept. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
És persze ha valós egyenlegét mutatva is drágának tartja, akkor legalább tudod, hogy megéri elsorolni neki gondosan, milyen penge állapotnak örvend minden.
2023. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Eleve csak úgy engedném vezetni ha letesz foglalót, és ezt bele kell írni a hírdetésbe. Onnantól szerintem a tesztpilóták jórésze nem jelentkezne, mert nekik csak az a lényeg, hogy elmondhassák vezettek ilyent.
2023. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Meg hát ne feledjük, aki tényleg venni akar valamit, az végigmegy a többi lehetőségen is. Nem tudod, mekkora a szerelem, simán benne van, hogy valamelyikük felhív, ajánl egy pofátlant, és már ahogy kimondtad, hogy az általad mondott árat gondolnád a legalacsonyabbnak érte mindent figyelembe véve, látod, hogy nyel egyet, kell neki nagyon.
2023. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

Nézd, szerintem erre nincs konkrét atombiztos recept. A véleményem mint vásárló, hogy engem kifejezetten sértene ha pénzt kérnének a próba miatt, vagy mondjuk, hogy mutassam fel. Ott is hagyom az illetőt a kocsival együtt.

Arról nem is beszélve, hogy egy tesztpilóta is megmutathatja a pénzt, de az még nem garancia, hogy megveszi.

Tény, hogy a csórókat ki lehet vele szűrni, de lehet éppen elijeszted a potenciális vevőt is, akit mondjuk valóban érdekel.

Én 19 évesen vettem az első kocsimat és előtte egy párat megnéztem, volt ahol kinevettek, mondván nincs próba! Nyilván a kölyökképem miatt, de akkor is szarul esett. Nem is nála vettem meg a kocsit.

2023. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
Érdekes, hogy mennyien vannak a vételár felmutatása ellen, pedig motorvásárlásnál ez már egy alap kikötés. Amúgy szerintem az is sokat elmond, hogy valaki milyen autóval érkezik hiszen a keresőszavak alapján egy MK4-es Suprát már inkább hobbiautónak vesznek, így ha valaki ezt megnézni nem egy fiatal prémiumautóval megy, azt biztos nem engedném vezetni, max viszem egy utcakört.
2023. szept. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!