Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Határtkelésnél, vagy ha...

Határtkelésnél, vagy ha rendőr igazoltat illik lekapcsolni a világítást?

Figyelt kérdés
Bár a rendőr gondolom úgyis szól, de milyen etikett/jogszabály vonatkozik erre? Azt tudom, hogy a motort illik leállítani.

2023. szept. 7. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Nem hinném, hogy ennek van jelentősége.
2023. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha este állítanak meg, akkor a tompítottat le szoktam kapcsolni, és marad a helyzetjelző. Szerintem normális dolog.
2023. szept. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
26%

Illik?!?

Bocsánat.

Határátkelésnél semmi sem "illik" csinálni. Amennyiben le KELL állítani a járművet vagy satöbbi, ezt táblákkal mutatja. Amennyiben az ellenőrzést végzőt valami zavarja, azt jelzi és te végrehajtod.

2023. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Álló járművön - a forgalmi okból megálló járművet kivéve - tompított fényszórót csak erős ködben vagy sűrű hóesésben szabad használni; távolsági fényszórót, ködfényszórót használni tilos."

Ha a határátkelőnél állsz meg, az úgy gondolom, hogy forgalmi ok. Ha a rendőr leint és megállsznaz útpadkán az már nem.

2023. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A motort illik lekapcsolni, engem kért már erre határőr. Ha leveszem a gyújtást, nekem akkor automatikusan átvált parkolófényre, úgyhogy én automatikusan azt is lekapcsolom vele.
2023. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!