Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik olyan navigációs...

Létezik olyan navigációs megoldás, ahol egy megtervezett út, és a saját helyzetem egyszerre látható, de az útvonal nem íródik felül akkor sem, ha letérek róla? (Az sem baj, ha ez "off-line" megoldás, sőt! :-) )

Figyelt kérdés
Szeretnék megtervezni egy utat valamilyen webes megoldással (pl.: Google Maps) és azt bejárni a valóságban mobillal (motorral, vagy autóval). A Google Maps-en néhány állomásig (talán max 10) meg is lehet tenni, és át lehet küldeni a telefonra. Eddig ez jó is lenne, de ha menet közben elvétem az utat, akkor újratervez, és már nem az látszik, amit én "rajzoltam". Ezért olyan megoldást keresek, ahol a megtervezett út, és a saját helyzetem egyszerre látható, de az útvonal nem íródik felül akkor sem, ha letérek róla. Azaz nem tervezi újra, csak látom, hogy hol vagyok a tervhez képest.

2023. szept. 26. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, a legtöbb térkép app tudja ezt. Pl. Osmand, Locus
2023. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze. Csinálsz egy nyomvonalat és azt megjeleníted a térképen. Mivel ez nem egy navigációs útvonal ezért nem is fogja újratervezni - mondjuk navigálni sem fogja...

.GPX, vagy .KML formátum a legelterjedtebb.

Megcsinálhatod több helyen is a rajzolást. Sok online szolgáltatás van, de van offline is. Offlinera a garmin basecamp programját ajánlom. Openstreetmap térképet letöltöd alá és rajzolhatsz rá amit akarsz.

E bikemap.net sem rossz. de a google mymapsban is lehet rajzolgatni.

Aztán az elmentett nyomvonalat megjeleníted egy térképen. Az OSMandMaps pl tök jó. Teljesen offline lehet használni. A cartograph maps is ilyen az is full offline. A geoládák appot is érdemes kipróbálni!

2023. szept. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!