Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen közlekedő eszközt...

Milyen közlekedő eszközt vegyek B-s jogsival?

Figyelt kérdés
Munkábajárásra kéne, napi 30 kilómétert mennék vele összesen. Vasútállomásra 12km, vasúttol munkába 3km. A vonatra nem feltétel hogy felvigyem mert a városban meg lehet tenni tömegközlekéssel azt a 3 kilómétert csak meg kéne venni hozzá a pesti bérletet. Robogóra gondoltam elősször mert olcsó, könnyebben szervizelhető(nem mint egy elektromos roller) és ott tudom hagyni a vasúton lelakatolva(nem este). Vagy elektromos roller mert fel tudom vinni a vonatra, utána használni városba. Melóhelyen tudom 8 óráig is tölteni szóval hatótávnak se kell olyan nagynak lennie. Az út minősége a magyar átlaghoz képest nagyon jó(12km) a városba már kétséges(3km). Autót meg kicsit fölöslegesnek tartom, már csak az adók miatt is. Mit gondoltok? Van más ötletetetek? Esetleg jó tanácsotok?

2023. okt. 3. 15:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Ui.: Az utazásköltség egészét fizetik nekem, inkább a gyorsaság, másodsorba kényelem a fontosabb nekem.
2023. okt. 3. 15:19
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A 12 km a vasútállomásra nekem kicsit soknak tűnik, ha városon belül van, akkor is legalább negyedóra, rollerrel kétszer annyi, városon kívül meg nem nagyon mennék rollerral - főleg egy szép esős novemberi reggelen. Mondjuk ekkora távon robogóval is el lehet ázni.

Ha leírnád, hogy ez a 12 km milyen, hol van, esetleg van-e tömegközlekedés az állomásra, akkor megkönnyítenéd a válaszadást.

2023. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt az ősz, hamarosan itt a tél, úgyhogy én egyiket se javaslom. Már most is hidegek a reggelek. Autót vegyél!
2023. okt. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2

Isaszegröl költöztem Dányba, jelenleg távolságival járok Rákoskeresztúr vkp.-ig. Onnan átszálva kőbánya felsőnél az Óhegyi parknál van a melóhelyem(reggelente van hogy csak ez 1 óra, mert nagy a forgalom). Isaszegröl nekem nagyon jó volt vonattal menni mert 50 perc alatt bent voltam. 1 nyomon haladóval Dány-Isaszeg között életveszélyes a szakasz még autóval is(rossz útminőség miatt). Ezért mennék le Sülysáp vasútállomásig Kókán keresztül, onnan pedig vonattal pestre. Ha tudom előre hogy rossz lesz az idő, akkor pedig buszozok, bár robogóval is biztos lesznek húzósabb napok.


#3

Szerencsétlen a helyzet, mivel apósom valószinű idős kora miatt felhagy a vezetéssel így megkapom az autóját. Arra a kissebb vagy kevésbé kissebb időre(attól függ hogy meghosszabbítják-e a jogosítványát) nagy luxus lenne autót venni, szerintem.

2023. okt. 3. 19:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez azért macerás, mert nagyon fel kell öltözni, hogy ne fagyj le a robogóról, a vonaton viszont nagyon meleged lesz abba az öltözékben, plusz a bukósisakot is hurcolásznod kell.

Ha megteheted, akkor engedj meg magadnak ennyi "luxust", hogy ne ázz és fázz.

2023. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!