Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tegnap átszaladtam a gyorsvona...

Tegnap átszaladtam a gyorsvonat előtt hogy eljerem a vonatomat.ezert járhat büntetés?

Figyelt kérdés

Majdnem elutott a vonat, nagyon dudált, de elértem a vonatomat ahova őrjöngve jött 1 férfi vasúti alkalmazott hogy ki rohant át a sebesvonat előtt.


Ebből lehet valami bajom? Ezért járhat büntetés?

Koszonom



2023. okt. 7. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem tudták meg, hogy te vagy akkor nem hiszem.

De konkrétan kockáztatod az életed azért, hogy ne kelljen várnod a következő vonatra? Nem vagy te normális.

2023. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Remélem igen. Baxus nem vagy normalis.
2023. okt. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mutassak neked képeket vasúti helyszínelésről? Inkább nem. Nagyon nagy butaságot csináltál. Nem csak magadat ölheted meg így, de nások életét is tönkreteheted. Egy vonat fékútja több száz méter is lehet. El tudod képzelni a mkzdonyvezető min megy át ilyenkor? Gyorsfékezés és ima, hogy talán megúszod. Nem egy masiniszta soha röbbé nem tudott dolgozni, mert nem volt képes feldolgozni a történteket.

Annak sem könnyű, aki a cafatokat összeszedi.

2023. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog lehet ebből ha elüt és túléled. Mert ugye a halál büntethetőséget kizáró ok.

- vasúti közlekedés biztonságának veszélyeztetése

- közérdekű üzem megzavarása (mivel lesz vagy 2-3 óra mire lehelyszinelnek)

Ha nem üt el, akkor elvileg nem lesz belőle semmi, maximum hátul a takarásban kapsz 2 akkora pofont a mozdonyvezetőtől, hogy a taknyodon csúszol hazáig.

A legtöbb állomás már be van kamerázva, úgyhogy akár meg is találhatnak ha nagyon akarnak. Mondjuk azért, mert meglaposodtak a szerelvény kerekei és cserélni, szabályozni kell. Az meg nem kevés pénz.

Én irodista voltam a vasútnál, úgyhogy közvetlenül balesetben nem volt szerencsém részt venni, de sok szor jártam ki helyszínre dokumentálni... láttam én is bőven elmeszelt embert. Mondjuk én bírom az ilyesmit, a halott látványával nincs bajom. De azért az igen komolyan szívenütött mindig és hosszú időre beleégett az agyamba és a fülembe amikor a halott hozzátartozói megérkeznek... Hát azt úgy nem nagyon lehet feldolgozni amikor látod az apát, anyát amikor szembesülnek a történtekkel. A rendőrök meg a halottszállítók is el szoktak menni kicsit arrébb és előkerül a zsepi.

2023. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem,de ha az én állomásomon rohangálnál biztos leordìtanàm a fejed.Rántottam már el nem egy embert vonat elől,de volt akit nem tudtam...
2023. okt. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vasúti közlekedés biztonsága elleni vétség lehet a minősítés , de a gyakorlatban ezért nem vesznek elő senkit. Pedig azért egy combos pénzbüntetést megérdemelne.
2023. okt. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 BlackSword ***** válasza:
75%

Nem tudom, hogy kapsz e, de két nagy pofont, meg egy jó fél millás büntit megérdemelnél, hogy sose felejtsd el, hogy mekkora barom voltál...


Most pedig háláld meg az őrangyalodnak, hogy élsz, és mindegy honnan, de vegyél egy kis józan eszet, mert láthatóan hiányban szenvedsz...

2023. okt. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem igazoltattak egyből, akkor nem, de amúgy megsúgom, hogy ha egy kihalt vasútállomáson is csinálsz ilyet, sínpáronként pár éve még 4000 forint volt a bünti. Ugyanúgy írják, ha olyan kedvük van, mint ahogy a dohányzási pótdíjat.
2023. okt. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Remélem csak trollkodás vagy kamu, mert amúgy jah, elég szép bünti ha kivasal a vonat így valakit.
2023. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!