Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyárliag 17" felni, gumival...

Gyárliag 17" felni, gumival ami 235/45r17 22.5kg lecserélem egy másfajtára ami csak 16 kg és 225/45r17 téli gumit rakok alá Érezhető lenne valami különbség? Dinamikusabb lenne az autó?

Figyelt kérdés
Rugózatlan össztömeg
2023. okt. 10. 17:37
 1/8 Koaxk Ábel ***** válasza:
Az annyira elhanyagolható súlykülönbség, hogy semmit nem fogsz észrevenni!
2023. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dirtboy ***** válasza:
Érezhető lesz igen amennyiben nem annyira erős a jármű. Minél gyengébb az autó annál jobban érzed a kerékcserék közt a különbséget.
2023. okt. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

A két kerékgarnitura közötti különbség 26kg.

Ez egy másfél tonna össztömegű autó esetében 1.73%-os súlycsökkenés.

Miről is beszélünk???

2023. okt. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dirtboy ***** válasza:

3-as

Ha sosem váltogattál kereket az autón akkor hagyd az ilyen jellegű kérdéseket másnak.

Kit érdekel mennyi a teljes súlyhoz nézve a kerék súlya.

Már maga a 235/225 váltáson nyerődik némi gördülési ellenálás.

De forgó,rugózatlan tömegről beszélünk a kerék esetében.

Nem véletlen van az hogy egyegy alufelni sokkal drágább mert nagyon kőnnyű. De pl gyártanak carbonból is felniket horror áron pedig az is csak néhány kiló spórolást ad.

2023. okt. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

#4.

A kérdés ugye az volt, hogy érezhet-e valami különbség, és dinamikusabb lesz-e az autó?

Érzékeltetni próbáltam a kérdezővel hogy ilyen eltérés az utcai autózásban nem hoz érzékelhető változást.


(mellesleg évente kétszer váltok kereket) 😉

#3 voltam.

2023. okt. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dirtboy ***** válasza:

Pedig pont arról van szó hogy igenis hoz. Nem tudom te miről váltasz mire meg milyen autóval teszed de igenis hoz. az én autóm nem gyenge vélülis mert 220lóerő és 474Nm de észre veszem hogy más ha a 17-es 225ös gumikkal szerelt télimet lecserélem a 19collos 255ös gumival szerelt kerekere. Minél gyengébb egy autó annál érezhetőbbek a kerék cserélgetések. Persze akkor ha úgy válasz hogy azért van is a két szett közt különbség.

Jelen esetben azért szép különbség van.

2023. okt. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6.

A kérdező 235/45x17-et cserélt 225/45x17-re.

Ez talán ordító különbség? 😮


(szerintem elenyésző)

2023. okt. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dirtboy ***** válasza:
Nem csak az a 4 cm van,van egy majd 30%-os súlycsökkenés is a két kerékszett közt.
2023. okt. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!