Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért fuck-ol be az az autós...

Miért fuck-ol be az az autós a bringásnak, aki nem is tudja a szabályt?

Figyelt kérdés
Ma történt a következő eset: bringával közlekedtem a bringaúton, ami keresztezte az autós utat. Kanyarodósáv, zebra, mellette felfestett bringaút, ami pirossal be van színezve. Azt jelenti, a bringásnak van elsőbbsége. Mikor én áthaladtam, közvetlen utánam hajtott be a kanyarodósávba az autós, akinek ez nem tetszett és kanyarodás közben bemutatott. Azt gondolom, sok autós nincs is tisztában, hogy ilyen pirossal festett helyen a bringásnak van elsőbbsége, de akkor legalább ne mutogasson, inkább frissítse a KRESZ ismereteit, ami azért szokott változni.
2023. okt. 26. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Azt jelenti, a bringásnak van elsőbbsége"

Nem azt jelenti. A burkolat színe nem befolyásolja az elsőbbséget.

Ha jól értem, valóban elsőbbséged volt, de nem a piros festék miatt, hanem mert az autós kanyarodott, te meg nem.

2023. okt. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok idióta van, aki a jogosítványa ellenére nem tudja a KRESZ-t. Engem azért szokott pár degenerált rendszeresen ledudálni, mert ki van téve az útszakaszon a kerékpárral behajtani tilos tábla. Ja, hogy ott van alatta a kivéve célforgalom jelzés? Azt kérem vagy nem tudják elolvasni, mert rossz a szemük, vagy figyelmetlenek, esetleg nem tudják értelmezni. Akármelyik is, nem való az ilyen a volán mögé.
2023. okt. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es jól mondja!

Kérdező, az legalább kiderült, hogy te ugyanúgy nem ismered a KRESZ-t, mint akin most fel vagy háborodva. :-)

2023. okt. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk én a bringásokkal vagyon, de tök gáz az egész kérdés, mert egy orbitális félreértés az alapja.
2023. okt. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alex Fly ***** válasza:
@1: valóban nem attól. De a nemzetközileg elterjedt konvenciók szerint ott szokták pirossal kiemelni a bringainfrát, ahol elsőbbsége van a kerékpárosnak. Itt ugye a KRESZ 31.§ (5) bek. b) illetve cb) pontja az irányadó...
2023. okt. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az #5 válaszolónak. Tehát mégiscsak van hozzá köze annak a pirosnak.

A #3-nak meg üzenem, hogy lehet, hogy pontosan nem tudtam az okát, de azt tudom, hogy úgy van a szabály. Igaz, jogosítványom nincs, de mindig tájékozódok, mikor számomra ismeretlen helyzettel találkozom. Tehát nem vagyok full tudatlan ebben a témában.

2023. okt. 27. 02:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 Ó, hát ez szinte semmiség...


Én valamelyik nap a Budaörsöt a BUBA-val összekötő kerékpárúton haladtam, majd ahogy elértem a BUBA-t, nem a kerékpárúton mentem tovább (Budapest vagy Biatorbágy irányába), hanem kimentem az úttestre, a Raktárvárosi útra, mivel az úticélomat (Diósdon át Érd, majd Batta), arra tudom elérni, nem a kerékpárúton, ami teljesen másfelé visz.


Erre egy Suzuki Swiftes úr, aki a kora alapján valószínűleg még nem is a KRESZ-ből, hanem annak az elődjéből tett vizsgát, hevesen dudálni kezdett, majd elkezdett kioktatni, hogy me mééé nem a kerékpárúton megyek...az, hogy közben feltartotta a mögötte feltorlódott kocsikat, nem érdekelte 😂😂😂

2023. okt. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!