Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az autók hogy hogy nem lesznek...

Az autók hogy hogy nem lesznek virusosak amikor azokban is van számítógép? Vagy ők is virusosak, csak akkor a vírus töbkretesz benne valamit?

Figyelt kérdés

Lehet hülyén hangzik.

De én telefonról tudom vezérelni az autót. Álló fűtés/hűtést, vagy pld indulás előtt betudom indítani, stb.

Ilyenkor ugye vírus rámehet az autóra is.

Ez mit okoz?


2023. okt. 30. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagyon kevés androidra és iosre a vírus és az app áruházra feltöltött alkalmazások át vannak vizsgálva vírusok ellen. Akkor tudnál vírust beszerezni, ha androidra letöltesz egy apk fájlt a böngészőből és van benne vírus. Na de az nem tud átterjedni az autó rendszerére, mert ott nem futtatsz semmit jó esetben.
2023. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ahaa, világos.
2023. okt. 30. 21:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kocsik (leszámítva az újabbakat) szinte semmit sem kommunikálnak a külvilággal. Ők egy számítógép ami sem kábellel sem neten nincsenek összekötve a külvilággal, így vírust sem tud kapni.
2023. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Milyen autód van,hogy àllófűtèses?

Mennyit fogyaszt az üzemanyagból?

2023. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen lehetnek, csak nagyon nehéz egy autó szoftverére vírust írni, ezért nem is nagyon vannak.

De pl. a Chryslernél volt visszahívás emiatt.

2023. okt. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3# de pont ez az, én is neten vezerlem telefonról, látom töltést, betudom indítani is. Stb


4# nem tudom mennyit fogyaszt. Sosem néztem. Volvo v60


5# ahaa, akkor csak van ilyen. És milyen problémát okozhatnak?

2023. okt. 30. 21:35
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 A tiéd oké, már használja a netet, azoknál megvan az elméleti lehetőség, de a régebbieknél nincs.
2023. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, a Jeep (Chrysler) meghackelésekor szinte bármit tudtak rajta irányítani. Akár a kormányt vezérelni vagy a motort leállítani:

https://www.youtube.com/watch?v=MK0SrxBC1xs


Ez 2015-ben volt, azóta azért komolyabban veszik a kiberbiztonságot az autógyártók.

Tehát nagyon kicsi az esélye, de az elvi lehetőség megvan.

2023. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazából ma már egy új Skodán is léteznek dolgok, amiket telefonnal lehet kapcsolgatni.
2023. okt. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bazaltkaroly ***** válasza:
Ha vírus nem is, hacknelni tudják az autót. Sajnos benne van a pakliban ez is, de annyira nem kell aggódni, mert ezek a cégek nagy hangsúlyt fektetnek a védelemre. Ha jól tudom - bár lehet butaságot írok - a Tesla kommunikál felhőrendszerrel, ami rögzíti az autó statisztikáit, ami ad egy támadható felületet, de kétlen hogy másodlagos fontosságú dolog lenne a ennek a védelme.
2023. okt. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!