Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Fel kellene jelenteni az...

Fel kellene jelenteni az ilyen szerelőt?

Figyelt kérdés
Golf 5 2008, 1.4 TSI. Folyamatosan jött a fütés, kikapcsolt ventillátorokkal is meleg levegőt fújt az utastérbe. Egy napig volt szerelőnél, aztán felhívott, hogy megtalálta a hiba okát, 300 ezerért javítható. Mondom köszönöm szépen, de nincs ennyi pénzem, nem kérem a javítást. Elhoztam az autót, és a szerelő 20 ezret kért, amiért diagnosztizálta, oké, kifizettem. Még aznap elvittem másik szerelőhöz, aki másnapra meg is javította szintén 20 ezerért, most faszán müködik minden. Mindkét szerelő "feketén" dolgozik, de második legálabb ért is hozzá, legalábbis becsületes, és nem akart megvágni 300 ezerrel.

2023. nov. 3. 08:13
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Értem a felháborodást, de milyen indokkal akarod feljelenteni?
2023. nov. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen btk.-ba ütköző cselekményt követett el? Ha azt mondja, 985 643 287 forintokért tudja megjavítani, akkor sem jogellenes.

Ha rosszul dolgozik, az ügyfelek figják büntetni azzal, hogy elmaradnak.

2023. nov. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
De mi volt a probléma? Velem is volt már hasonló mikor tönkre ment a légzsákvezérlő az autómban. Világított a légzsák lámpa, elvittem diagnosztikára. Keresték a hibát vagy másfél órán keresztül, hogy nem valami kábel sérült-e vagy érintkezési probléma van stb. Arra jutottak, hogy szerintük a légzsákvezérlő a rossz, nem tudják megoldani, vigyem márkaszervizbe. Kértek 10 ezret a diagnosztikáért. Elvittem márkaszervizbe, újabb diagnosztika 20 ezerért, tényleg a légzsákvezérlő a rossz. Kaptam én is egy kb. 300 ezres ajánlatot plusz a beszerelés felprogramozás. Sokalltam, nem kértem. Végül találtam egy figurát aki fusiban bontott légzsákvezérőkkel foglalkozott, kicserélte, felprogramozta 30 ezerért fél óra alatt. Nem gondoltam arra, hogy fel kellett volna jelentenem a márkaszervizt.
2023. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez egy olyan dolog, hogy hibakódot olvas és lát valamit.

Múltkor volt nálam egy Renault, klíma problemával, comp szerint maxos a gáz benne, de klíma nincs.

Egyből huu, mondom ez klíma hűtő mrg kompresszor csere lesz.

Jó, elvitték klímához, üres volt a rendszer.

Ezt csak azért mondom, mert a hiba megállapítás nem feltétlenül egyszerű némely esetben.

2023. nov. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 nemaRendőrség ***** válasza:

Ismerős központi fűtést építettet a nyaralójába, két árajánlatot kért be.

Az olcsóbbat választotta, aztán mikor az kész lett jött a drágább kijavítani a hibákat. Végül a drágábbhoz képest 1.3as szorzó lett az összeg.



Nem tudom mi volt a hiba, illetve a megoldás a két szerelő részéről, de lehet hosszútávon a drágább lett volna jobb. Lehet persze, hogy nem, és nem vett észre valamit amit az olcsóbb igen. De az is lehet hogy az olcsóbb rágóval hegesztette a műanyagot, mert egy évig jó lesz az is

2023. nov. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
De miért jelentenéd fel? Hiszen a diagnosztikai szolgáltatást megkaptad.
2023. nov. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Ha tudnád hányszor kaptuk ezt meg már mi is. Csak a laikus ügyfél azt nem tudja, hogy a másik lehet azért volt ilyen drága, mert alapos munkát akart végezni, míg az olcsó csak felületesen dolgozik.


Például volt hogy folyt az egyik lengéscsillapító, kiajánlottuk párban a cserét, mert azt párban kell cserélni és kész, ennek ez a "hivatalos", szakszerű eljárása. És hisztizett, hogy miért írtuk fel mindkettőt. Meg ráadásul toronycsapágyat is, mert ha szar a lengéscsillapító, akkor TUTI, hogy a toronycsapágyat is szétverte, de nem, neki az nem kell, mert nem hallja, hogy ropogna és ő nagyon okos és tudja hogy ha az rossz akkor ropog. Az hogy lógott és ezt mutattuk is neki, az k*rvara nem érdekelte, nyilván csak hazudtunk, mert az ismerőse azt mondta hogy nem kell, meg elég csak az egyik oldalt és sokk olcsóbban megcsinálja. Hát akkor menj oda bazmeg, pont lef*ossuk.


Másik eset volt, mikor bejött olajfolyással a srác. Opel, ránéztem, ismerem őket jól, mondtam rögtön hogy olajhűtő tömítés, típushiba náluk. Azt mondja az nem lehet, most cserélték. Mondom mindhármat? Kérdezi milyen mindhármat, egy van csak. Nem, nem csak egy van. Mert a sufnis csak a vizes blokk tömítését cserélte ki, de a két másikat már nem, meg a vízcső tömítőgyűrűit sem, úgy volt vele hogy jóvanaz, de soha nem jó, mert csak egyszer lehet feltenni, utána ha leveszed a hűtőt és visszarakod a régi tömítésekkel, azok MINDIG folyni fognak, szóval mindet cserélni kell. 3 óra munka, fizethette ki újra, mert az első egy f*sz volt.


Tehát kérdezem én: ki a nagyobb tolvaj? Az, aki azt sem tudja mit csinál és sz*R munkát végez, vagy az, aki nem a youtube-on szerezte a szakmát, hanem tisztességesen dolgozik?


Ahogy mondani szokták, a tudást kell megfizetni. Az az, ami sokat ér.

2023. nov. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
#7 Ja és az olajhűtős sztorihoz még: az említett vízcső tömítőgyűrűk. Azokat elvileg vissza lehet rakni. De őszintén, 1000 forint darabja, kell belőle kettő. Mégis miért ne cserélném ki? Igen, több lesz a végösszeg, de legalább tudod hogy vadiúj és nem lesz vele baj. Ha visszarakom a régit és 2 hónap múlva elkezd folyni, akkor megint el kell játszani az egészet, 3 óra munka, ami átlag szervizben 45 ezer. Mindezt két szaros tömítés miatt. Bár erre konkrétan nincs példám, hogy valaki emiatt hisztizett volna, de TUDOM, hogy vannak emberek, akik hisztiznének. Mer' ő olajfolyással jött be, szóval miért nyúlkálok a vízkörbe, miért akarok ott is tömítését cserélni, mikor az nem folyik. Jót akar az ember és ezt kapja...
2023. nov. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nem tudsz jól ragozni és helyesen a kérdés, hogy mindkét szerelőt feljelentenéd feketemunkáért? Másért nagyon nem lehetne
2023. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Per pillanat egy olyan rönyón legózok, amit hajtókarosként adtak el, atomjaira szedtem az egészet, és csak a HF tömítés égett át.

De legalább jó látványos volt a hiba.

Csóringer eladónak valami 400-at mondtak javításra.

Én vettem rá egy hengerfejet 15-ért, meg egy tömítést 3-ért.

Csak ne lennék ilyen qrva lusta, még haladnék is.....

2023. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!