Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most komolyan a kormány...

Most komolyan a kormány ingyenessé tenné a jogsi megszerzését fiatalok számára?

Figyelt kérdés

Most komolyan a kormány ingyenessé tenné a jogsi megszerzését fiatalok számára?


Én ezzel nem értek egyet mert mivan ha valaki 25-30 èvesen szerezne jogsit akkor fizetheti az igy is drága tabfolyam arat..


Szerintem nem egy jo otlet es megint diszkeiminalja a korosztalyokat..



2023. nov. 5. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Köszi az infót.
2023. nov. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

"mivan ha valaki 25-30 èvesen szerezne jogsit"


Akkor már ledolgozott jópár évet és kifizeti magának.

2023. nov. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Törődj bele, ez jobb nem lesz. Van egy elfeledett réteg aki másra nem jó, mint hogy teljesen meglegyen fejve. ((25 év feletti gyerektelenek, akiknek van bejelentett munkája)
2023. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Valószínűleg a végén nem lesz belőle semmi. Már 20 éve előjön újra és újra a téma, valahogy soha nem valósul meg. Egyébként szerintem nincs vele gond. Legyen ingyenes. De akkor tanítsák is meg végre az embereket vezetni, ne csak papírt adjanak a kezükbe.
2023. nov. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Mennyire kell szánalmas besavanyodott robotnak lenni ahhoz, hogy a sajnáljuk a fiataloktól a segítséget? Szégyen.
2023. nov. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem elég nekik az, hogy adómentesek? Ingyen ház nem kell nekik? Már így, hogy kedvezményük van többet keresnek lehet félretenni. Más is megoldotta...
2023. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5 os ez nem ellenuk szol hanem az ellen hogy a korosztalyokat diszkeiminaljak..

25 ev alatt SZJA mentes utana meg jogsi is? Ne vicceljunk mar..

Azert 400-500k egy jogsi most.. azt a penzt masra is kolthetne az ember.

Gondolom neked nincs csaladod azert van ekkora szad

Szegyen vagy

2023. nov. 6. 07:46
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

#7 A szégyen az hogy azt mondod 400-500 ezer egy jogsi, szerinted egy fiatalnak hol a picsába van annyi pénze?


Meg amúgy az SZJA mentesség is egy nagy látszatintézkedés, ha végig gondolod, alig van bármi haszna belőle a legtöbb fiatalnak. Amíg iskolába jár, addig amúgy sincs SZJA, max diákmunkát és részmunkaidőt tudnak vállalni. Amit megspórolnak az SZJA mentességgel, az csak zsebpénznek jó, mert nem elég ahhoz hogy bármi hasznosra fordítsa. Én is 21 évesen jöttem ki az iskolapadból, pedig felsőoktatásra nem is mentem, technikum után munkába álltam. Vagyis akartam, de csak 22 évesen tudtam végre elhelyezkedni. Akkor 18 és 22 között 4 évet már elbuktam az adómentességből. Akarom mondani buktam volna, mert az én időmben még ez nem volt.


Nagyon jól tudom hogy mivel jár egy jogsi, 7 éve tettem le, a tangyakorlat után járó lószar pénzből kuporgattam össze, még jó arcok is voltak mert tilos lenne de engedtek túlórázni amit teljes munkaidős kezdő fizetésből számoltak és még az sem volt elég, muszáj voltam kölcsön kérni. Szóval hidd el, tudom milyen nullán lenni. És ráadásul nekem még fontosabb is volt a jogsi, mint másoknak, mert nem hobbi, meg kényelem, hanem szakmai követelmény (autószerelő vagyok). Nekem MUSZÁJ volt és taccsra tett.


Ennek ellenére sem sajnálom a fiataloktól, meg nem hisztizek hogy én akkor nem kaptam, most sem hisztizek hogy most nem kapok. A fiatalok a legkiszolgáltatottabb réteg anyagi szempontból, legalábbis ha a szülők sem gazdagok, úgyhogy abszolút megérdemlik, hogy kapjanak egy kis segítséget az életben való elinduláshoz.

2023. nov. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24%

#8 De milyen jól picsoghatnak rajta az egész nap a neten lébecoló gyerektelenek, hogy ők csak fejőstehénnek kellenek.

Ha tetszik, ha nem, a fiatalok a jövő - amelyik társadalom nem támogatja őket, az rövid úton a szemétdombra kerül.

2023. nov. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!