Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha az út szélén állva trafizna...

Ha az út szélén állva trafiznakna rendőrök akkor milyen messziről mérnek?

Figyelt kérdés
Főúton 70 körüli sebességgel jöttem haza a megengedett 50 helyett, ez a gyakorlatban olyan 67 lehetett, mert a kilóméter óra picit többet mutat. Enyhe kanyar volt az úton, és utána vettem észre, hogy a buszmegállóban állnak, egyből fékeztem, de úgy tűnt mintha fotózott volna. Ez tényleg így csinálják? Ha látják hogy valaki gyorsan megy akkor kintebb állnak és készítik a fotót? Nem tudom pontosan mit csinalt mert annyira váratlanul ért, nagyon kihalt ez az utszakasz, alig van forgalom es sose lattam még itt rendőrt, totál zavarba jöttem és 30al mentem el mellettük szóval jó nagy hülyét is csináltam magamból. Mert hirtelen azt se tudtam, hogy meg akarnak-e állítani?! De a belso savban voltam es mikor mentem el mellettuk már nem jeleztek, hogy meg kéne állnom. Tudom megérdemlem, ha büntit kapok meg, hogy egy idióta vagyok hogy soforkent nem tudok kezelni egy ilyen helyzetet, de megijedtem mert tenyleg gyorsabban mentem. Igazából nem is a penzbuntetes aggaszt a legjobban hanem, hogy látták milyen idétlenül viselkedek az úton. Buntetőpont jar gyorshajtasert?
2023. nov. 6. 21:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem volt állvány, csak a kezeben fogott valami kamera szerűséget de nem lattam pontosan
2023. nov. 6. 21:59
 2/10 anonim ***** válasza:
Engem lefotóztak és utánam is jöttek azonnal megállítottak és jött a büntetés :(
2023. nov. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kézből nem mérnek sebességet.

Ha jól tudom, ilyet használnak leginkább:

[link]

Ez a típus max. 600 méterre tud mérni.

2023. nov. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Ahogy a #3-as írja ilyen készüléket használnak ezt vagy álványra rakják, vagy az autó két első üléstámlájára szokták helyezni és kvázi a hátsó ülésről mérnek!


Valamint 2023 óta bejött a divatba a traffibox is, amibe szintén ezeket a készülékeket helyezik, mert képes autómata üzemmódban is működni, magyarul felügyelet nélkül is!


Az meg, hogy akkor éppen traffiztak e a rendőrök a jó isten tudja csak megmondani. Ha igen, úgyis időben megtudod, viszonylag rövid időn belül fogsz kapni csekket!


De, hogy valami jót is mondjak. Nem derül ki a történetedből a napszak!

Pl váltás előtt hajnali órákban szeretnek pihenni is a rendőrök... szóval simán lehet, csak ezért állt félre egy rendőrautó.


Amúgy most, hogy újra átolvastam a sztorid, meg az első válaszod, lehet zseblámpa volt a kezében, azzal szoktak kvázi ilyen közúti igazoltatásnál leinteni. Nézd ha nem traffi volt, meg nem mentek utánad, kb semmi nem fog történni!

nov. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírása előtt történt és egy buszmegállóban álltak vészvillogóval és amikor mentem arra az egyikőjük kintebb àllt és valami volt a kezében. Vagy valami fotó készült és a vakut láttam vagy tényleg zseblámpa. Csak az meg azért volt fura, mert nem volt egyértelmű, hogy le akart volna inteni.
nov. 7. 20:25
 6/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Buszmegállóban még a rendőröknek se divat megállni.

Ha kint volt a vészvillogó lehet valami műszaki hibája volt a kocsinak, és esetleg azért akart leinteni, hátha van nálad valami amivel segíteni tudsz... De ezek mind feltételezések!

nov. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

KRESZ:


"Ha a rendőr a forgalmat nem útkereszteződésben irányítja,


a) a járművek megállítására


aa) karjának vagy fehér szegélyű piros tárcsának függőleges feltartásával, piros vagy FEHÉR FÉNY KÖRBEFORGATÁSÁVAL, illetőleg síppal ad jelzést,"

nov. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ilyen körülmények közt kizárt, hogy traffizott volna.

Olyankor nem áll meg buszmegállóban, nem hívja fel magára a figyelmet vészvillogóval, nem tart kézben traffipaxot, és a traffi nem vakuzik. Vaku még a radaros időkben volt.

Szerintem intézkedett, és olyan lehetett az út, hogy a padkán nem tudott biztonságosan v. a forgalom zavarása nélkül megállni, azért állt meg rövid időre a buszmegállóban.

nov. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A magyar rendőrségből sajnos simán kinézem, hogy amúgy meg akartak állítani téged, csak nem volt kedvük utánad menni.


Az USA-ban azért ezt ne játszd el, mert ott kevesebbért is belöknek az árokba. :D

nov. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lehet hogy meg akart állítani, kijött az út szélére és világított valamivel, de nem làttam rendesen, sötét volt és még viszonylag messze is voltam, csak lassítottam, mire közel értem már visszement az autóhoz, néztem, hogy mit szeretne, de akkor már nem intett és oda se nézett. Többször állítottak már meg közúti ellenőrzés kapcsán, de az egyértelmű volt és sose buszmegállóban történt.
nov. 12. 01:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!