Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez a kereszteződés milyen...

Ez a kereszteződés milyen így? Szabályos ez?

Figyelt kérdés

[link]

Aki ebből az irányból érkezik a kereszteződésbe és jobbra kíván haladni, vagy a szemközti utcából jön és balra menne, a főúton lévő lámpát kell néznie hogy mehet-e vagy sem. Szabályos az hogy nincs fent egy külön lámpa felszerelve annak aki erről, vagy a másik oldalon érkezik?


nov. 9. 17:51
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
nov. 9. 17:53
 2/16 anonim ***** válasza:
Esetleg koordinátát, ha már normális képed nincs, hogy ne a vakvilágba okoskodjunk.
nov. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
(Konkrtan azt sem tudjuk, melyik település.)
nov. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Békéscsaba

Térkép:

M3PR+28X Békéscsaba, Magyarország

nov. 9. 20:06
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Így kell linkelni rendesen:

[link]

nov. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#5 Köszi.


Ha jól látom, picit "visszafelé" kell menni.

Érdekes, közlekedéstechnikailag még nem láttam ilyen megoldást. De ha ismeri az ember a KRESZ-t, annyira nem is bonyolult a kérdés. A keresztforgalomnak lámpája van. Az úton nincs, viszont van egy elsőbbségadás kötelező, ami a kerékpárútra is felhívja a figyelmet. Tehát nagyon egyszerű, el kell engedni mindenkit, esetleg ha a keresztforgalom pirosat kap, akkor "átadják az elsőbbséget", tehát lehet menni szemkontaktus-intés után, megkönnyítve az ember dolgát. Szokatlan, nem láttam még ilyet, de akinek van jogsija, tudnia kell kezelni.

nov. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#5, hogy lehet így belinkelni?
nov. 9. 21:44
 8/16 anonim ***** válasza:
A google mapsban rákattintasz a megosztás gombra.
nov. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 bazaltkaroly ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy várj, amíg nem jön senki, és figyeld a lámpát. Kíváncsi vagyok, hogyha egy rendőr itt megállít valakit, akkor mit cselkszik, mert ezt teljesen idétlen így, ugyanis nincs lámpája a beérkezőnek, sem táblája, könnyen támadható az ügy. Egy biztos, a gyalogosnak meg kell adni az elsőbbséget.
nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Elég f/sz megoldás, de amúgy simán kezelhető.

Kb a zebra miatt van a lámpa, nem pedig a keresztforgalom miatt.

nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!