Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Akik használnak fedélzeti...

Akik használnak fedélzeti kamerát az autóban?

Figyelt kérdés
Azok egy-egy baleset, incidens esetén megállnak segíteni is, vagy általában csak fellövik a videót a netre?

dec. 15. 07:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A megállás nem kamera függvénye.
dec. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megállok, persze. Nemcsak a felvétel miatt, hanem megkérdezni, hogy kell-e segítség. Eddig még csak anyagi káros, kisebb balesetek történtek előttem, komolyabb nem.
dec. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor komoly balesetnél álltam meg, még nem volt kamerám, de már álltak ott segíteni, egy fejreborult füstölő kocsi volt az árokban, nem gondolkodtam.

Kamera óta egy baleset törtent mellettem, a zsúfolt pesti forgalomban, láttam, hogy még pislog a fhaszarcú, aki majdnem engem tört össze, de egy masik kocsit választott, úgyhogy mentem tovább

dec. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy vitás balesetnél átküldtem a felvételt emailben (google driveon)a feleknek, amin tisztán látszottak az események. Nem tudom mire jutottak végül, de gondolom megegyeztek.
dec. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen megállok és nem kamera miatt hanem mert alapvető dolog, hogy segítek a másikon. A másik meg mivel mentőápoló vagyok így ha baj van a sürgősségi ellátást meg tudom kezdeni hiszen van a kocsimban alapból egy komolyabb, a kompetenciáimnak megfelelően felszerelt táska. Bár arra még nem volt szükség, hogy a kötszereknél komolyabb dolgot kelljen használni szerencsêre :)


Természetesen kiadom a felvételt is ha arra van szükség.

dec. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Nincs korreláció.
dec. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
megállok , de nem lövöm a netre a videjót
dec. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Rendeletben, a baleset utáni legelső embernek kötelessége megállni, a többiek mehetnek tovább. Helyzet függvénye, de van mikor 1 ember kevés, + akinek pedig köze van az egészség ügyhöz ápoló, orvos, stb alapból meg szoktak állni.

A legtöbb "segítséget nyújtó" egyén csak kíváncsiságból áll meg, nem csinál semmit, csak nézelődik.

Nekem nincs kamerám, de a netre nem szabadna feltölteni a felvételeket a GDPR miatt! Ez addig nem zavar senkit, amíg valamelyik látszó fél fel nem jelenti azt aki feltöltötte.

A felvételeket csak jogi személyeknek szabad kiadni! Nyilvánossá tenni csak akkor szabadna, ha minden részvevő ebbe beleegyezik. Ezeken a videókon gyakran látszanak a rendszámok is!

dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Én nem láttam még semmilyen olyan incidenst ahol nagyon jó bizonyíték lett volna a felvétel amit csináltam. Persze olyan volt nem egyszer, nem kétszer hogy láttam jó pár hülyeséget meg balesetveszélyes durva dolgokat, de azokat nem töltöttem fel a netre mert én ezt feleslegesnek tartom, ráadásul ki is kell takarni csomó mindent, és ha valami véletlenül ki is marad már felnyomhatnak.

Egyébként nekem csak azért van hogy ha esetleg valami történik akkor feltudjam használni bizonyítéknak szükség esetén.

dec. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:).
dec. 15. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!