Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Csak 2 részletben emelkedik...

Csak 2 részletben emelkedik januártól az üzemanyag. Ez érdekel amúgy bárkit? Szerintem ez csak ilyen proli tömegeknek szóló intézkedés, de a magyar az 1000 Ft-os benzint is úgy tankolná, mint a disznó.

Figyelt kérdés
dec. 29. 13:06
1 2
 1/11 Szolovjov ***** válasza:
57%
A fenét tankolná mint a desznyó. Én is max 12 liter környékén töltök csak, hogy ne álljon a tankban a pénzem. Településen belül ki sem hozom a kotlát, arra ott a bicikli. Viszont melóba járáshoz muszáj. De tényleg totál mindegy hány részletben emelik. Köszi szépen az EU-nak a jövedéki adó emelést.
dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amióta ilyen brutális az ára az üzemanyagnak és még emelnek, minél kevesebbet megyek a kocsival. Csak ahova nagyon muszáj. Régen előfordult, hogy mentünk egyet kocsikázni csakúgy.
dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Elektromos autóval, napelemmel engem pl eléggé hidegen hagy.
dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

"Köszi szépen az EU-nak a jövedéki adó emelést."


Azt ugye tudod, hogy az EU minimum 20 max 40 forintos emelést kért.

Tehát a kormány is dönthetett volna úgy, hogy csak 20 forintot emel rajta de nem... miért is csak annyit??? Inkább örüljünk, hogy nem volt 100 forintos lehetőség mert azt választották volna, a propaganda meg lehozza, hogy brüsszel miatt drágul ennyit.

dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Hülyeség az egész. Egyrészt mert a végeredmény úgyis 40 Forint lesz, másrészt mennyi lesz az emelés után? 630-640 Forint? Volt már sokkal drágább mégis úgy tankolt a magyar mintha nem lenne holnap.
dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
#1 Nem az EU miatt van, hanem végső soron a gyenge Forint miatt. De még így is nagyon kimaxolták Fideszéknél mert 425-ös Euróval számoltak.
dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem érezhető lett volna ha a kormány nem adja 480-ért "olcsón" a benzint. 7-800-nál azért már elgondolkodik az ember, hogy biztos akar-e tankolni.
dec. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltétlenül abban fog látszani az árnövekedés, hogy kevesebb lesz az autó, hanem hogy egyén szinten spórolósabban vezetnek az emberek.


Saját magam is érzem, hogy amíg 360 körül volt addig annyit mentem amennyit nem szégyelltem. Most hogy volt 6-700 körül, azért meggondoltam, hogy melyik úton menjek, tegyek-e kitérőt, adott esetben volt hétvége amikor azt mondtam otthon maradok vagy közelebbi célpontot néztem ki.


Vagy például saját magam azzal tudok nagyot spórolni, hogy nem megyek 140-150-el a pályán hanem 120 körül elcsorgok és így érezhetően spórolok.


Másik oldalról nézve a hobbim miatt sokat utazom, mire költsem a pénzt ha nem a hobbimra? Üljek otthon és nézzem a TV-t csak azért, hogy kicsit több pénzem legyen ami semmit nem ér?

dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én például ingázásra használtam az autót, de a home office visszaszorulásával egyre nagyobb volt a motiváció a fix áras tömegközlekedés használatára, így már csak a vonatig megyek autóval. Ez nem mellesleg így nem is lassabb, mint végigautózni, cserében nyilván kicsit kötöttebb időben (bár azért egy 20-30 percenként közlekedő vonathoz igazítani a napot nem egy lehetetlen küldetés) és megvan azért a havi egy-egy nagy lehalás, amikor hiába várnám a vonatot, nem jön. De ugyanezt igazából az M3 bevezető is tudta, csak nem mondta be a CNN.
dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én soha egy centit se autóztam unaloműzésképpen. Mindig mindenhová azért mentem, mert ott dolgom volt. Ez ezek után is így lesz, csak drágábban. Tavaly óta már nincs is vonatcsatlakozásom, így kénytelen vagyok munkába is autóval menni.

A 2 részletben való emelés a Fidesz-híveknek szól. A 41+8 Ft emelésre már ők is kinyitották a szemüket. De szépen megsimogatták a buksijukat, hogy aludjatok szépen, most csak 20 Ft emelés lesz, ez igazán semmi. Aztán ugyanezt eljátsszák majd 2 héttel később is, és no para, nem veszítik el a fix szavazóbázist.

dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!