Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért mondják azt hogy a...

Kürtőskalácska kérdése:

Miért mondják azt hogy a Zeppelinnek nincs jövője?

Figyelt kérdés

jan. 7. 11:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát mert nincs.


Miért mondják azt, hogy az ég kék? Mert az az igazság, talán.

jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De miért?
jan. 7. 11:42
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Mert egy idejétmúlt konstrukció, ami már akkor is számtalan problémát hordozott, amire nincs megoldás
jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Láttál már zeppelint? Szerintem elég nyilvánvaló. Orbitálisan hatalmas és orbitálisan sok gázra van szükség a levegőbe emelkedéshez, cserébe viszont baromi lassú, kevés a kapacitása és sérülékeny, azaz magas a baleseti kockázat.
jan. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De most már nem hidrogénnel hanem héliummal van töltve ami sokkal biztonságosabb.
jan. 7. 11:51
 6/20 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz hatásfok minden szempontból. Műkedvelő sétaléghajók vannak, pl a Bódeni tó felett is jár, de a repülőgépeket sosem fogja kiszorítani.


Amúgy romantikus indíttatásból magam is utaznék szívesen léghajóval, nekem baromira bejönne így egy transzatlanti utazás, de nyilván olyan borsos ára lenne, hogy senki nem fizetné meg.

jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen én is arra gondoltam hogy ilyen nosztalgiahalyózásra meg sportközvetítésre lehet még használni.
jan. 7. 11:54
 8/20 anonim ***** válasza:

6/-os vagyok, közben kicsit kutakodtam a neten. A Wikipédia ezt írja: "Nagy meglepetést okozott, hogy a zeppelinek még az 1930-as években is versenyképesek voltak a többi transzatlanti szállítással szemben. Előnyeik közé tartozott, hogy lényegesen több utast voltak képesek szállítani, mint a korabeli repülőgépek, és olyan utazási körülményeket tudtak nyújtani, mint a luxushajók. Kevésbé fontos előnyük volt az, hogy kisebb volt az energiafelhasználásuk, mint a levegőnél nehezebb repülőgépeké. Ugyanakkor az óriások üzemeltetése bonyolult volt, különösen a személyzetet illetően. Gyakran a fedélzeten tartózkodó személyzet tagjai többen voltak, mint az utasok, és a földön nagy csapatra volt szükség a landoláshoz és az induláshoz. Ezen kívül hatalmas hangárokat kellett építeni a légikikötőkben, hogy beférjenek a zeppelinek. (A Hindenburg magasabb volt, mint a New York-i Szabadság-szobor a talapzata nélkül, nem beszélve a 245 m-es hosszáról.)


Jelenleg, a nagy és gazdaságos merev szárnyú repülőgépek korában nem lehet tudni, hogy a hatalmas léghajókat nyereségesen lehetne-e üzemeltetni a rendszeres légiforgalomban, bár az energiaköltségek folyamatosan nőnek, ezért a figyelem ismét rájuk irányult. A legújabb időkben a viszonylag lassú, „fenséges” cirkálás alacsony magasságban és kényelmes atmoszférában rendelkezik valamennyi vonzerővel. Maradt néhány terület léghajók számára a II. világháború alatt és után is, mint például a hosszú megfigyelések, tengeralattjárók elleni őrjáratok, TV felvételek készítése, és reklám, amelyek számításba jöhetnek, noha ezek ugyanígy illeszkednek az olcsóbb, nem merev vázas léggömbökhöz."


Tehát magyarul, amíg a rends repülőgépek kapacitása és hatásfoka nem volt jó, addig a léghajó reális alternatívának bizonyult, de ma már ez megfordult.

De ahogy mondtam, tudom ásom van róla, hogy léteznek léghajók ma is, csak nem nagy számban és nem menetrendszerinti járatokat teljesítve kereskedelmi repülésben.

jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de azért azt hozzátenném hogy a léghajó nem Zeppelin
jan. 7. 12:13
 10/20 anonim ***** válasza:
És a nosztalgiahajózás az a jövő szerinted...?
jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!