Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sárgán villogó közlekedési...

Sárgán villogó közlekedési lámpa átvált pirosra, és átmentem rajta. Mire kell számítani?

Figyelt kérdés
Reggel munkába menet közben egy sárgán villogó közlekedési lámpához érkeztem. Kivártam a soromat míg a többiek továbbmentek, és én érkeztem. Mivel nekem kell elsőbbséget adnom így előrébb gurultam, hogy jól belássam a kereszteződés mindkét oldalát, hogy biztosan át tudhassak haladni. Innen már nem láttam a lámpát, mert túl mentem rajta. Kb 15-20mp-et vártam hogy át tudjak menni a kereszteződésen és ahogy átértem a visszapillantóban láttam, hogy már piros a lámpa. Ilyenkor kell számítanom bármilyen büntetésre, ha esetleg a kamera látott?

jan. 9. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Van kamera? Sztem nem lesz semmi.
jan. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, te sárgába mentél be a kereszteződésbe, később váltott pirosra, ha mégis betalálnának, ezt is kell mondanod.
jan. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmire nem kell számítani. Nem nézegetik a kamerákat, max ha baleset van.
jan. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz büntetés, az eleve látnod kellett volna, hogy piros, kamera is max. úgy láthatna (de ilyen piroson áthajtást külön nem figyelnek).

Valószínűleg épp akkor kapcsolták be a lámpákat - éjjel ugye sok helyen kikapcsolják -, ilyenkor a sárga villogó egyszerre lesz mindenkinek folyamatos sárga, majd piros, és indul a lámpaciklus.

jan. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sima térfigyelő kamerák alapján még nem büntetnek szerencsére, legfeljebb ha baleset van akkor. Ha pont egy VÉDA lenne ott legfeljebb akkor lehetne tartani tőle, de ha jól értem te a villogó sárgánál hajtottál bele a kereszteződésbe, az meg nem szabálytalan.
jan. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!