Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ausztriában lehet utólag...

Ausztriában lehet utólag matricát venni?

Figyelt kérdés
Tegnap feltévedtem az osztrák autópályára, és nem volt matricám. Viszont pár órával később vettem 1 napos matricát online. Szerintetek számíthatok büntetésre?

jan. 13. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom Ausztriában nincs az mint nálunk, hogy bizonyos ideig utólag is megveheted.
jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Számíthatsz. Nincs türelmi idő.
jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehet.

120 euró a pótdíj.

jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Na, hát akkor ezt beszoptam. Ez van. Köszi a válaszokat!
jan. 13. 19:28
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Szia . Kint elek Ausztriaban 8 eve. En azt mondom, egyaltalan nem biztos hogy kapsz buntetest. Ausztriaban nincs olyan kiforrott kamerarendszer mint Magyarorszagon, amik a matricat nezik. Par eve volt hogy beneztem a matrica lejarati datumat , es 10 napig kozlekedtem napi szinten palyan matrica nelkul, nem kis tavokat, es nem kaptam erte buntetest. Valamint 2 eve mikor vettem egy masik autot, reflexbol a palyan mentem vele haza, es csak otthon realizaltam hogy meg nincs rajta matrica. Akkor sem talaltak meg vele. Szerintem nem fogsz kapni semmit.
jan. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Legyen igazad :P
jan. 14. 11:00
 7/12 A kérdező kommentje:
Majd megírom, hogy végül mi lett a sorsom...
jan. 14. 11:07
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

#5: Senki nem írta, hogy biztos, hogy kap büntetést, csak hogy számíthat rá.


A pár órával később megvett matrica sajnos nem mentesít. Így ha korábban ellenőrizték, akkor valószínűleg lesz büntetés.


Még mindig jobb, ha felkészül a 120 eurós bírságra, ami aztán mégsem jön, mint fordítva.

jan. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy jártam hogy Hegyeshalomnál megvettem a matricát és elfelejtettem felragasztani,így mentem el Salzburgig.

Másnap reggel írtam az Asfinang-nak mi történt.

Pár nap múlva kérték a blokk képét plusz rendszámot.Nem lett belőle semmi bünti.

Utólag nem biztos,írj nekik mi történt.Jobb ha elémész.

jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is kavarodtam már fel 2x a sógoroknál autópályára, utánanéztem akkor, nem lehet utólag venni. De én sem kaptam büntetést. Mindkét eset tavaly év eleje felé történt (februárban asszem).
jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!