Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amerikában megszerzett jogosít...

Amerikában megszerzett jogosítvány érvényes Magyarországon?

Figyelt kérdés
Csak le kell honosítani, vagy itt is le kell vizsgázni újra?

jan. 24. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Honosítás kell.
jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos mivel únión kívüli országban szerezted, így lényegében a honosítás egyet jelet azzal,hogy újra kell vizsgáznod.
jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1 évig érvényes, de csak hivatalos fordítással. 1 év után érvényét veszti és újra kell vizsgáznod itthon.
jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Évekkel ezelőtt: egy évig a nemzetközivel jártam, mielőtt lejárt kresz-vizsgát kellett tennem.
jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#2 Ez egyáltalán nem így van. Ha az adott ország tagja a Bécsi Egyezménynek, akkor nem kell újra vizsgázni. Afrika, Ázsia, Dél-Amerika számos országa ide tartozik, nem gondolom, hogy pont az USA lenne a kivételek egyike (bár ezt nem tudom biztosra).
jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 Gyakorlatilag három (négy) típusa van a bécsi egyezmény elfogadásának.

1. Aláírás. Aki aláírja, az kb. elfogadja, hogy nem szegi meg (nem hoz ellentmondó törvényt).

2. Ratifikálás. Az állam gyakorltilag beemeli a törvényei közé (lásd a mi KRESZ-ünk).

3. Nem írom alá, nem ratifikálom, de gyakorlatilag elfogadom.

4. Olyan állam vagyok, akinek az elődállama elfogadta, ezért én is elfogadom. (pl. Szlovákia és Csehország, vagy a balti államok)


A bécsi egyezményen kívül van egy közép-amerikai és egy dél-afrikai egyezmény is, így jó pár állam ennek egyáltalán nem tagja, de van közös rendszerük. Kína, Japán, Ausztrália, jó pár afrikai és dél-amerikai ország semminek sem a része.

Mexikó a 3. kategóriába tartozik, de kapaszkodj meg, az USA és Kanada szintén nem írták alá, nem kezdtek vele semmit, az ilyen jogsik nálunk semmit nem érnek. (Amúgy pl. Izland meg Írország sem írták alá, csak az európaiság jegyében, meg utóbbi az EU miatt betartja, de jogilag bármikor törvénybe iktathatnának olyan KRESZ-t, kitalálhatnának olyan táblákat, amiknek közük nincs a bécsi egyezményhez. Persze azzal ők sem járnának jól.)

jan. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
De a kérdésre válaszolva: 90 napig engednek Európában vezetni amerikai jogsival, 90 napon túl kell a nemzetközi, amit legjobb még Amerikában kiváltani. De újravizsgázni nem kell. Szóval amikor azt írtam, hogy "semmit nem érnek", az azt jelenti, hogy 90 nap után nem érnek semmit. (Meg valószínűleg a kötelező biztosítás és az autóbérlés drágább. :D)
jan. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 90 nap az biztos -legalábbis ha ez kölcsönös.

-Különben turisták hogy bérelnének autót.

Vagy 20-25 országban vezettem magyar jogsival -kölcsönzőben kértek jogsit-, köztük Dél-kelet Ázsiában, Afrikában, USA-ban, Kanadában, stb.

Sehol nem volt gond.

jan. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 A 90 nap univerzális, EU-ban is 90 napon túli tartózkodás esetén kell városházára rohangálni az EU-állampolgároknak vagy a nem EU-állampolgároknak való engedélyért. Jaj, micsoda véletlen, álláskeresési járadékot is max. 90 napig folyósítanak az EU-ban. :D
jan. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az USA-ban is vezettem magyar jogsival (igaz 90 napon belül), de kellett hozzá nemzetközi is. A repülőtéren a kölcsönzőben mutattam a nemzetközit, azt mondta őt ez nem érdekli, neki az eredeti (magyar) kell, ezt maximum a rendőr kéri.
febr. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!