Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » B-ről D-re való átképzés...

B-ről D-re való átképzés feltételei mik?

Figyelt kérdés

Üdvözöllek titeket.

Az lenne a konkrét kérdésem, hogy még mindig elvárás a 2 éve meglévő "B" kategóriájú jogosítvány ahhoz, hogy belekezdj a "D" - be?

Eddig találtam erről információt, viszont mostanába nem látom sehol feltüntetve, hogy minimum 2 éves "B" jogsi megléte szükséges.



#közlekedés #feltétel #képzés #B kategóriájú jogosítvány #D kategóriájú jogosítvány
jan. 26. 11:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem soha nem volt ilyen.

21 éves kor és B kategória kell csak.

jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Megvan mind a kettő, ugyan forgalmi vizsgám már több, mint 1 éve volt, viszont a jogosítványt későn "váltottam" ki.

Páv 2-re hogy lehet jelentkezni, annak van valami követelménye?

jan. 26. 11:33
 3/18 anonim ***** válasza:
2 éves nemzetközi kategóriádnak kell lenni, hogy megszerezhesd a PÁV II-t, anélkül meg ugye értelemszerűen nem buszozhatsz. Szóval ez az a 2 év, aminek meg kell lennie, mielőtt nekivágsz egy ilyen képzésnek. Bár, komolyabb helyeken amúgyis elküldenek előbb PÁV-ra.
jan. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És ezt a 2 évet onnan nézik, ahonnan levizsgáztál, avagy a jogosítvány kiállításának az idejétől?
jan. 26. 11:38
 5/18 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a sikeres vizsgától ketyeg, hiszen onnantól ugye megszerezted az adott kategóriát, de azért ezt érdemes megkérdezni, ennyire mélyen nem vagyok benne a témában.
jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen. :)
jan. 26. 11:41
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Nyílván a kiváltástól, hiszen onnantól kezdve van érvényes jogosítványod.
jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#7


Csak hivatalosan úgy tudom, hogy nem a plasztik kártya számít, hanem az, hogy érvényes kategóriád legyen a nemzetközileg elismertek valamelyikéből. Azt meg hivatalosan a sikeres vizsgával megszerzed. Legalább még 8 éve nem érdekelt senkit, hogy mikor és hogy váltottad ki. Aztán hogy azóta mit bohóckodtak össze, az már más kérdés.

jan. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#8 tehát ha én 2022.11 hónapjában sikeres vizsgát tettem, de például csak 2023. Októberébe váltottam ki a jogosítványomat, akkor az a "közel" 1 év beleszámít?
jan. 26. 11:55
 10/18 anonim ***** válasza:

#9


Ezt tőlük kell megkérdezni. Ha a kategória megszerzésétől számítják, akkor igen, ha csak a jogsi kézhezvételétől, akkor nem.

jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!