Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A képen látható táblánál...

A képen látható táblánál megbüntettek. Jogos-e a büntetés?

Figyelt kérdés

A képen látható utcában parkoltam bal oldalt, bőven a jobb oldalról csatlakozó utca után.


[link] ,18.9631975,3a,90y,337.8h,89.07t/data=!3m6!1e1!3m4!1sNajyzabfSKy4NHebn2oGug!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu


(Ha a linkre kattintva nem működik, akkor másold ki a teljes linket és úgy tedd be a böngészőba)


Megbüntettek. A büntetés alapja az volt, hogy nem tettem ki a kis műanyag órát az ablakba, és így nem tudták megállapítani, hogy mióta parkoltam ott.


Az érveim:

1. Legfelül egy várakozni tilos tábla van.

2. Várakozni tilos tábla hatályát a kereszteződés megszünteti.

3. Parkolóövezetet kijelölni a kék alapon fehér P betűs táblával lehet, és az valóban nem veszti hatályát az útkereszteződésnél.

4. Még az kérdéses, hogy mi számít kereszteződésnek? Mert ha az a kereszteződés nem számít annak, akkor nem veszti hatályát a várakozni tilos tábla. Igaz, az a jobb oldalon van, én meg a bal oldalon parkoltam.

A jobb oldali utcához ki van téve zsákutca tábla, és egy elsőbbségadás kötelező tábla is az onnan kijövőknek.


Továbbá, abban sem vagyok biztos, hogy ez a tábla igy egyáltalán szabályos-e. Tehát ilyen módon ki lehetne jelölni parkolót? Szerintem nem, de erre nem találtam jogszabályt.


Válaszokat előre is köszönöm szépen.



febr. 3. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem akár utca a kereszteződés, akár nem, a tábla nem vonatkozik a bal oldalra. Támadd meg a büntetést!
febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, látom, van egy "időkorlátos várakozási övezet" kiegészítő tábla, amely viszont mindkét oldalra vonatkozik, egészen az övezet elhagyásáig, amit szintén táblával kell jelölni. Ezzel az a probléma, hogy a várakozási lehetőséget nagy P betűvel (kék táblán) kell jelölni. Passzolok. (Első vagyok.)
febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Eléggé zavaró az összkép, mivel tényleg a kereszteződés túloldalára szokás az ilyesmit kitenni. Először hirtelen azt hittem a LIDL parkolóra vonatkozik a korlátozás. :D

Szóval szerintem egy próbát megér, azzal az érvvel, hogy nem volt egyértelműen kitáblázva.

febr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Seila ***** válasza:
0%

"nem tettem ki a kis műanyag órát az ablakba,"


Milyen órát?? Azt ki adta neked hogy tegyed ki az ablakba?

febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

Az ilyen korlátozott idejű parkolókban el kell helyezni az autó szélvédője mögött egy kis papír órácskát, beállítva, ami alapján ellenőrizhető, hogy mikor álltál meg, és nem lépted-e túl a limitet. Papírboltban, nyomtatványboltban lehet kapni.

Így néz ki, mint ami az alábbi cikkben van a képen:

[link]

febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
/off Az a durva suliban volt ilyenem, ezen gyakoroltuk az időt, most esett le, hogy honnan ilyen cefetül ismerős.
febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Seila ***** válasza:

5


Ezt nem tudtam. Köszi.🙂

febr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a választ.


Sajnos úgy tűnik, hogy jogos a büntetés, legalábbis az alábbi dokumentum 15. § (1) c. pontja alapján.


[link]


Mindenesetre azt leszögezhetjük, hogy a tábla elhelyezése meglehetősen aljas, és erősen azt az érzetet kelti az emberben, hogy szándékosan tették így, hogy minél több "pézike" folyjék be a kasszába.

febr. 3. 18:47
 9/10 anonim ***** válasza:

// „(Ha a linkre kattintva nem működik, akkor másold ki a teljes linket és úgy tedd be a böngészőba)”

Helyénvalóbb, ha egyszerűen használható elérhetőséget adsz meg.

• Baloldali felső részen levő fekete téglalapban a függőleges hármaspontra kattintás;

• Kép megosztása vagy beágyazása;

(• Link küldése, ez az alapeset);

• LINK MÁSOLÁSA

Ilyen egyszerű elérhetőség adódik: [link]

febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A legfelső tábla nem egy várakozni tilos, hanem egy korlátozott várakozási övezet tábla (fehér szegélye van), hasonló a parkoló övezet táblához, úgyhogy jogos a büntetés, feltéve, hogy a másik oldalról is ki van téve (szabályosan). Sajnos az övezet táblákban összevisszaság van a KRESZ szerint, ebben nincs semmi felirat, csak fehér szegély, a korlátozott sebességű övezet táblában "ÖVEZET" felirat van, a parkoló övezet táblában "ZÓNA" felirat van hivatalosan a KRESZ szerint. Ezt is jó lenne egységesíteni, pl. ZÓNA-ra, az legalább nagyjából nemzetközi szó. Persze sok helyen látni 30-as "ZÓNA" feliratú táblát is, logikus, érthető is, de a KRESZ szerint "ÖVEZET"-nek kéne benne lenni. Reméljük, az új KRESZ rendet rek ebben a zűrzavarban.
febr. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!