Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesten belül melyek a...

Budapesten belül melyek a legdugósabb, legzsúfoltabb utak szerintetek?

Figyelt kérdés

Az alábbiakat tudom: Hungária körút, Könyves Kálmán körút, Budaörsi út, Egér út, Váci út.

Ezeken kívül szerintetek még melyek azok az utak Budapesten, ahol rendszeresek a dugók, és iszonyú autózni hétköznap? Hol szoktatok dugóban ragadni? Melyek a legkritikusabb pontjai a városnak? Mik a tapasztalatotok?



febr. 3. 13:55
 1/5 Koaxk Ábel ***** válasza:
67%

Amúgy a Budapestre bevezető nagyjából összes főút járhatatlan reggeli és délutáni órákban.


Budai oldalon nyugatra pl Solymár irányából 10-es út vagy alternatívának a Hidegkúti út, de mondhatnám a Budakeszi utat is!


Északi régiból, meg a Szentedre irányából a 11-es út, becsatlakozva az M0-ással!


Dél Budai részen az 1-es út vagy az autópálya szintén szopóroller, a 6-os 7-es út is ajándék lehet napi szinten.


Pesti oldalon 5-ös út vagy Üllői út, Ferihegyi gyorsforgalmi, Kerpesi út, 31-es, 2-es út Dunaksziről, boccs ha kihagytam valakit.


De egyszerűen élhetetlen napi szinten a közlekedés autóval Budapesten.


A bevezető utakon azért amit írtam, mert dugó, dugó hátán, és ezt még az M0-ás se bírja el, pláne a déli szakaszon.


A főváros frekventált részein meg az agyfax biciklimániás hülyétől aki szerint külön sáv kell annak a pár embernek, aki ott kerékpározik, mint annak a többezer autósnak aki arra haladna.

febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Fehérvári út és a Budafoki út speciel pont nem olyan gáz, valószínűleg a Szerémi sem.

A legrosszabb eddigi tapasztalataim alapján Kelet- és Dél-Pest, reggel és délután is. Észak-Budán nincs tapasztalatom egyáltalán, de el tudom képzelni, hogy rettenetes (10-es út, Budakeszi út stb.).

Egyébként általánosan azok az utak a legrosszabbak, ahol arányaiban sok ingázó lakos jut egy-egy útvonalra, különösen ha 2x1 sávosak. Csepel például azért tragikus, mert Szigetszentmiklós, Szigethalom és Tököl (az alsóbb településekről nem is beszélve) számára is arra vezet a legrövidebb útvonal, miközben csak 2x1 sávos utak vannak.

A 17. kerületre többnyire átlagosan 2x2 sáv jut, viszont maga Rákosmente is kiemelkedő népességű a peremkerületek közt (90 ezer fő), illetve a környező települések is eléggé népesek (Maglód, Gyömrő, Pécel stb.).

Sokat segít, ha az adott útvonalon megfelelő a tömegközlekedés, ennek hiánya okozza például a Dél-pesti agglomeráció vesztét, az 51-es út mentén például Dunaharaszti az egyetlen település, melynek népessége megközelíti a 20 ezer főt, mégis rossz reggel a bejutás, mert a többség autóval közlekedik gyors alternatíva híján. Itt el tudom képzelni, hogy a 150-es vasútvonal átadása után egy kedvező menetrend meg fogja tudni szüntetni a problémák jelentős hányadát. Ezzel ellentétben viszont Érd és környéke (Törökbálint, Budaörs, Martonvásár, Tárnok stb.) a Dél-pesti agglomeráció többszörösét számlálja, így hiába van három jó vasútvonal (1, 30a, 40a) és ugyanennyi autópálya (M1, M6, M7), egyszerűen ez sem elég. Ha ugyanezt az infrastruktúrát átültetnénk a dabasi, kiskunlacházai tengelyre, valószínűleg a legkeményebb reggeli csúcsban is lézengés lenne az utakon (ha a város be tudja fogadni az autókat, ami az M1-M7 esetében nagyjából adott).

febr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Az egész Budapest halott, élhetetlen város!
febr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A metrófelújítás alatt a Kálvin tér volt a legfosabb. Bármilyen napszakban dugó volt.

Azóta szerencsére nem voltam arra.

febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a Szentendrei úton járok át Pestre dolgozni, ha fél 8-kor indulok el, akkor a 10 perces útból sokszor 30 lesz. 7-kor még gyorsan lehet haladni, de nem értem sokszor, mitől araszolunk, mikor csak az Árpád hídra kell becsatlakozni, az meg 3 sávos bakker.
febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!