Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért dudálnak rám mikor...

Miért dudálnak rám mikor főútvonalon kerékpározok?

Figyelt kérdés
Hét kilométerre van a munkahelyem amit rendszeresen kerékpárral teszek meg főútvonalon természetesen minden szabályt betartok lakott területen kívül láthatósági mellény plusz korlátozott látás viszonyok mellett lámpákat is szoktam használni nappal is. Az adott vonalon sok kamionos is közlekedik akik szerintem azért duranak mert türelmes lenne hogy két másodperces le kell lassítani hogy ki tudjon kerülni
febr. 5. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
talán tilos ott kerékpározni?
febr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincs tiltó tábla
febr. 5. 19:30
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
engem nem zavarnak a biciklisek, amíg otthon a 4 fal között csinálják
febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
11%
Feltartod a forgalmat, útakadály vagy. Menj a földúton vagy mellékúton, vagy vegyél autót motort, menj busszal stb. Csak idő kell és átmennek a fejeden. Tudom az tilos..de a leállósávban is tilos haladni, mégis telibeverik a kamionok az ott várakozókat.
febr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sok autós, kamionos egyszerűen csak figyelmeztetően dudál egyet, ha kerékpáros halad előtte,és az ilyen figyelmeztetés lakott területen kívül nem is tilos.

Egyszerűen csak figyelmeztet, hogy közeledik, figyelj oda, ne lepődj meg, amikor megelőz, ha kátyú lenne előtted, azt inkább jobbra kerüld ki, számíts a menetszélre, stb.

febr. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Van visszapillantó tükör is a kerékpáron így már időben észretudom venni ha jöm mögöttem valami
febr. 6. 03:33
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az autós, kamionos nem tudja, nem tudhatja, hogy az előzte haladó biciklis valóban észlelte-e, hogy közeledik felé.

Nem kell azon problémázni, hogy rád dudálnak, velem is sokszor megtörtént, és látok eseteket, amikor rádudálnak biciklisekre, és általában semmi indulat nincs, egyszerű figyelemfelhívás, hogy előzni fog, ne érje váratlanul a biciklist, vagy segédmotorral közlekedőt, mert arra is sokszor dudálnak.

A kerékpáros, segédmotorral közlekedő jó esetben észre veszi, hogy előzni fogják, de a gépjármű vezető szempontjából a történés az, hogy a két keréken haladót inkább figyelmezteti.

A KRESZ-ben is le van írva, lakott területen kívűl az előzési szándék jelezhető dudálással.

Olyan is előfordulhat, hogy valóban idegből dudál rád valaki, de ha a szabályokat betartva tekersz, az ritka, pláne kamionosoktól.

Gondold át a helyzetet az ő szempontjukból, nem szeretnének balesetet, nincs veled semmi problémájuk, de azt nem tudhatják, hogy nem merültél-e a gondolataidba, észlelted-e, hogy meg fog előzni.

febr. 6. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
13%
Már réges-régen be kellett volna tiltani a kerékpáros közlekedést főútvonalon. A kresz egy több évtizedes állapotra íródott, azóta megtöbbszöröződött mind az autók száma, mind a teljesítményük. Az utak viszont nem lettek szélesebbek. Kerékpárnak a kerékpárúton van a helye. Elavult közlekedési eszköz, sportolásra meg ki kell menni a sportpályákra, vagy a mellékutakra, ahol nem 90-nel száguldanak 2 méterre az embertől a több tonnás monstrumok. Szerintem aki kimegy keróval egy kerékpársávra, abból hiányzik az életösztön.
febr. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#8: helyesbítsünk, az aruszállítasnak lenne vasúton a helye.
febr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szolovjov ***** válasza:
69%
Kamionok egyébként is 70-nel mehetnek maximum. Nem értem a rendőr miért nem kúpolja őket rommá ha 90-nel mennek.
febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!