Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány vizsgadiját...

Jogosítvány vizsgadiját minden közekedésfelügyeletnél, csak kp-ban lehet fizetni, vagy van ahol azért bankkártyát is elfogadnak?

Figyelt kérdés
Tavaly vizsgáztam Székesfehérváron, és a forgalmi vizsgát csak Kp-ban lehetett befizetni a Közlekedésfelügyeletnél, illetve a Becsületes nepper is megemlítette, hogy a gödöllői NKH-nál szintén csak készpénzes fizetés van. Máshol az országban is így van, hogy nem lehet bankkártyával befizetni a vizsgát?
febr. 6. 18:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem még sok helyen.


Amúgy tudtommal pénzbe kerül egy ilyen terminál, szóval talán jobb ha nincs is 🤷

febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Biztos pénzbe kerül, csak ugye 2021 januája óta a kereskedőket kötelezték arra,hogy biztosítsák a kártyás fizetési lehetőséget. Elvileg állami cég, és kormányablakban is lehet kártyával fizetni.
febr. 6. 22:03
 3/16 anonim ***** válasza:
Én pl. ahol a motoros jogsimat csináltam, utaltam, mert az órákra is egy online portálon jelentkeztem. :D De ha kp-ban fizettem volna, akkor is a sulinak fizettem volna, nem az NKH-nál, minden vizsga előtt az iskola vezetője ment el a vizsgázók listájával és a pénzzel a hivatalba.
febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A vezetési órákat a sulinak én is úgy utaltam, de a vizsgákat személyesen kellett befizetni kp-ban a közlekedésfelügyeletnél.
febr. 6. 22:39
 5/16 anonim ***** válasza:
Iskola trógersága. Én annó a B jogsinál is kizárólag a saját oktatóm kezébe adtam pénzt, aztán az iskola intézte az ilyen adminisztrációt.
febr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5 Itt most nem az iskoláról szól a kérdés,hanem, hogy a közlekedésfelügyelet miért nem biztosítja a kartyás fizetés lehetőségét? Illetve akik mostanában az ország más részein vizsgáztak, ott se lehet kártyával fizetni?

Amúgy volt már itt olyan kérdés,amiben a kérdező az oktatónak adta a pénzt, majd mikor iskolát akart váltani,akkor tanácstalan volt,hogy a le nem vezetett óráinak ellenértékét,hogy szerezze vissza,mikor semmilyen bizonylatot nem kapott, így ez a megoldás nemigazán a legjobb.

febr. 6. 22:51
 7/16 anonim ***** válasza:

Az már becsület kérdése, akinek nem adják vissza a pénzt, pereljen. Elég fenyegetőzni egy perrel, és visszakapja.


Egyébként a konkrét kérdésedre az a válasz, hogy nem kötelező biztosítani a kártyás fizetést. A kormányablakokban azért lehet, és azért is preferálják, mert ha csekket adnának, kétszer kéne sorban állnod, és ők sem akarnak annyit dolgozni. Bőrgyógyászomnál is csak csekk van, de mondták, hogy majd a végén adják oda, és csak dobjam be a recepcióra fizetés után, megbíznak bennem, nincs kedvük kétszer fogadni, mert nem érnek erre rá.

És azt rosszul tudod, hogy kötelező lenne a kártyás fizetés biztosítása. Az csak ott kötelező, ahol online pénztárgép van.

febr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 Én azt írtam,hogy a kereskedőknek kötelező 😉, és igen tudom,hpgy csak ahol online pénztárgép van. Csak éppen ez a röhely,hogy mindenhol fehéríteni akarják a gazdaságot,meg minnék kevesebbet használjunk kp-t, akkor az ilyen helyeken miért nem kötelező? Mikor fizettem én is be a vizsgát, akkor volt morgás bőven, mert én ugyan tudtam, de sokan nem, és mehettek keresni egy automatát.
febr. 6. 23:06
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem ettől fehéredik a gazdaság, másrészt franc akarja fehéríteni a gazdaságot. Ezt legfeljebb mondják, hogy elhiggyék az emberek, ami igazából abból a kapitalista hozzáállásból adódik, hogy egyre inkább nem akarnak kápét használni az emberek, ezért akik akarnának, azokat is rá lehessen beszélni, hogy ne használják, mert sokkal egyszerűbb, ha nem kell az idő 50%-ában máshogyan kiszolgálni az embereket.


Mondok pár példát:

Skóciában az ingyenes nemzeti múzeumban is pici, derékmagasságban elhelyezett terminálokon tudsz kedvedre adakozni, egyszerűen ott mindenki kártyával fizet.

Belgiumban sok helyen vagy kápéval fizetsz, vagy az ő rendszerükkel, Visa vagy Mastercard kártyát egy csomó helyen egyszerűen nem. fogadnak. el.

Mégsem feketébb a belga gazdaság, és a skót sem azért fehér, mert a turistákon kívül mindenki mindent mindig csak kártyával fizet.


Itthon nekem az a tapasztalatom, ami alátámasztja az "informatikus csinálta, simán elromolhat" elvet, hogy egy tankolásnyi+melegétkezésnyi készpénzt érdemes mindig magamnál tartanom.

febr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9 Jó, akkor mostmár kigépelted magad, így akkor maradjunk az eredeti témánál, hogy mennyire országos dolog,hogy csak kp-ban lehet fizetni a közlekedesfelügyeletnél?
febr. 6. 23:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!