Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most akkor kell ellenőrizni a...

Most akkor kell ellenőrizni a keréknyomást, vagy nem?

Figyelt kérdés
Kb hetente mindig fújnom kell a kerekekbe egy keveset, és azt hittem hogy valahol hibás a gumi és elvittem a gumishoz. Ott levették, bezsírozták és ki is centírozták, de utána is fennállt a probléma. Végül egy haverom azt mondta, hogy azért van, mert túl gyakran ellenőrizgetem a guminyomást, és olyankor mindig kimegy egy kis levegő, és nem kell azt minden nap nézni. Én pedig úgy tanultam, hogy minden indulás előtt ellenőrizni kell. Persze én sem méricsgélem minden indulásnál, csak naponta egyszer. Például reggel mielőtt elindulok dolgozni megmérem, de délután mikor hazaindulok már nem nézem mégegyszer.

febr. 13. 04:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Indulás előtt legfeljebb szemrevételezni kell, hogy nem feltűnően lapos-e valamelyik. Normál esetben az ember tavasszal és ősszel kereket cserél a nyári / téli gumi váltás miatt. Ilyenkor beállítják a felszerelt kerék guminyomását, ami egy jól felszerelt gumi esetén a közben eltelő fél év alatt e nem szokott leereszteni. Esetleg ha hosszabb útra indul az ember, előtte érdemes ellenőrizni. Újabb autókban meg keréknyomás-érzékelő szokott lenni, ami azonnal jelez, ha nem megfelelő a guminyomás. De ha hetente fújni kell bele, ott valami gond van a gumi körül.
febr. 13. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Tehát valahol szökik a nyomás a gumidból, elvitted ezzel a problémával gumishoz, akik kicentírozták, aminek semmi köze a problémához és nem csináltak semmi olyat, aminek köze van a problémához. Szép...


Most próbáld meg úgy elvinni valahová, hogy ténylegesen azzal foglalkoznak, ami a probléma és akkor még lehet választ is kapsz, sőt, még tán megoldást is.


Mellesleg én gumisok helyett inkább egy szervizt ajánlanék. A gumizásban elég kevés pénz van, tehát a mennyiségre hajtanak, mert csak nagyobb mennyiséggel tartható életben a biznisz, viszont a munkájuk minősége általában rettentő ocsmány, trehány, szakszerűtlen. Szervizben viszont a gumizás inkább olyan, mint egy kis szünet. A pénzt nem az hozza, szóval nem kell vele sem kapkodni, sem trehánykodni, sem hazudozni az ügyfélnek, a szerelő eltököl vele egy laza 15-30 percet két munka között, aztán kész, mehetsz.

febr. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A guminak nincs semmi baja, azelőtt sem volt hibás, hogy a gumishoz vittem. Egyszerüen kiszökik belőle a levegő amikor mindig rádugom a szelepre a nyomásmérőt. Nem nem méricskélném naponta akkor tartaná a levegőt a végtelenségig
febr. 13. 05:43
 4/9 anonim ***** válasza:
akkor vidzont szarul csinálod a mérést
febr. 13. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
menetetes nyomásméröm van és végig sziszeg amíg fel/le csavarom
febr. 13. 06:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel olyan nyomasmerőt ami nem menetes, minden nap radugod es amiatt esik 0.1 bart akkor 5 nap utan az mar .5 bar ami eleg sok. Fujd fel merd le, majd merd le egy hét múlva ujra es meglatod,minden nap merni sztem felesleges. Öregek es repedezettek a gumik akkor szökhet a nyomas anelkül is, hogy lyukasak lennnenek, vagy ha az oldalfaluk serült az is okozhatja, hogy engednek, de azokat a hibakat mar szemmel is eszreveszed nem kell hozza szakember.
febr. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Havonta 1x elég mérni és beállítani.
febr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 veterán vas ***** válasza:
51%

A #3-hsz.-ben említett levegő "szökésről".

A mérés kezedetekor a műszer "0" értéket mutat. A berendezés rácsatlakozásakor benyomódik a szeleptű és a gumiban levő nyomás bejut a mérőbe. Megmozdítja a mérő skáláját, és az érték rögzül. Leemeléskor a tű visszazár, és azt a szisszenés amit hallod ami a mérőórából távozik.

Na de ez olyan mértékű, hogy még 15-20 mérés után sem ér el említésre méltó mennyiséget.

febr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Idejét sem tudom, mikor ellenőriztem a nyomást utoljára. Pedig napi használatban van a vas.
febr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!