Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezt átverésnek tekintenétek...

Ezt átverésnek tekintenétek egy baráttal szemben?

Figyelt kérdés
Az eredeti szakmám autószerelő, de csak néhány hónapig dolgoztam a szakmában, még 11 évvel ezelőtt. Másoknak nem is dolgozom maszekban, csak a saját autóm babrálom. Egy barátom 2007es automata a6os audijában elromlott a váltó, és először hozzám jött, hogy nézzem meg, de visszautasítottam, mondván nem foglalkozom ilyesmivel. Ezután elvitte hivatalos szervizbe és ott olyan árat mondtak a javításra, hogy az szinte gazdasági totálkárnak tekinthető...közel annyiba került volna, mint a müködő autó használtpiaci ára. Ezután eltelt néhány nap mire újra találkoztunk, és akkor mesétle hogy mennyibe kerülne a javítás, és azt mondta, hogy inkább eladja az autót, mert nem akar rá költeni. Szó szót követett, végül mondott egy elég alacsony árat, és alku nélkül megvettem az autót, úgy, hogy én magam nem ismertem az állapotát, szóval zsákbamacska volt. Végül 2 napi munkával (kb 2x6óra) és 9e ft ráfordítással sikerült megjavíanom és most teljesen jól müködik. Elmeséltem a havernak, hogy 9ezret költöttem az autóra, és teljesen kiakadt, mert szerinte átvertem.

febr. 28. 13:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem látok benne semmilyen átverést.

Ő döntött úgy, hogy olcsón megszabadul az autótól, mert nem akar horror összeget javításra költeni.

Nyilván te nem sejtetted, hogy ezt olcsón is meg lehet csinálni. Sőt, ha beárazod a saját munkád lehet arra is horror összeg jönne ki.

febr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
LoL
febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Szóval tizenéve dolgoztál a szakmában de akkor is csak pár hónapot.

Vagyis szakmai gyakorlatod nincs , vagy ha lett volna, már az is felejtős.


A barátodnak a szakszervíz adott egy többszázezres árajánlatot a váltó javításra, amit te 9ezer Ft-ból megoldottál.

(kicsit zavaró körülmény, hogy előbb megnézed és nem vállalod, aztán vakra megveszed majd sikeresen megjavítod)

Arról nem is szólva, hogy nem egy mezei "szinkrongyűrűt/fogaskereket cserélek" tipusú javításról beszélünk, hanem egy audi automata váltóról)


Hát hogyne Andersen bácsi!🤣

febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Egész pontsan egyetlen fogaskereket kellet cserélni, egész pontosabban legyártani. Apám esztergályos volt, a mühely/szerszámok adottak voltak, és tanultam is tőle ezt-azt a szakmáról. Nyílván csak azért került 9ezerbe, mert minden adott volt hozzá a ház körül.
febr. 28. 13:47
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Mit csináltál a váltonak jó lett?
febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Azért agyad neked sincs túl sok, ha utána el is meséled a havernak, hogy pár ezer forintért működő autót csináltál belőle.

Ez tipikusan olyan dolog volt, amiről hallgatnod kellett volna.

febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus példa, amikor nem tudja valaki fenntartani a "prémiumot". Nem b@sztad át, mivel nem is tudtad, hogy pontosan és nem biztos, hogy akartál volna szívni vele. De azt végképp nem értem, hogy miért vetted meg és miért nem hallgattál, ha már ilyen olcsón megcsináltad.
febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Mondd el neki, mennyibe kerül az esztergagép, az egyéb eszközök, és hogy ha ezzel keresnéd a kenyered, bizony mekkora órabérrel dolgoznál, hiszen akkor a gép egy befektetés lenne, aminek jó lenne minimum megtérülnie belátható időn belül. Ki fog jönni egy olyan összeg, amit szintén nem vállalt volna be a haverod. De abban egyetértek 6-ossal, hogy nem kellett volna menőzni a 9 ezer forinttal a szemébe.

Ja, meg azt is megmondhatod neki, hogy persze ha te megcsinálod neki egy százasért a szervizi ár helyett, de aztán kiderül, hogy nem jó, hiszen nem vagy szakmabeli gyakorlatilag, akkor meg azon reklamálna. Haverod tipikusan a szomszéd tehene is ember.

febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
Havernak tuti visszaadnám, hozzáadnék a vétálárhoz 100 ezret és visszavásárolhatja annyiért, ha akarja. Ha nem, akkor marad.
febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A munkaóra, tudás, szerszámok is pénzbe kerülnek. Bolond voltál, hogy elmondtad neki. De átverésről nincs szó. Vagy ha igaza van, jelentsen fel.
febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!