Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez esetben meg lehet állni a...

Ez esetben meg lehet állni a padkán?

Figyelt kérdés

Most fogok jelentkezni KRESZ oktatásra, és úgy gondoltam, hogy olvasgatok, gyakorlok előtte.

egy KRESZ teszt oldalon találtam egy megállni tilos táblára vonatkozó feladatot, ami nem teljesen tiszta.

Kép a feladatról: [link]


Itt jól értem, ha ez a tábla van kint, akkor nyugodtan meg lehet állni úgy, hogy az autó kerekei a padkán, vagy a járdán vannak? Tegyük fel, hogy elég széles a járda, így megvan az 1.5 méter, nem zöldövezet, és nincs más kirakva, csak ez a tábla, kiegészítő nélkül, akkor teljesen szabályos megállni a járdán?

Mutattam egy rokonomnak, aki azt mondta, hogy ez így hülyeség?

Ha esetleg a KRESZ teszt téved, akkor tudtok ajánlani megbízható KRESZ teszt oldalakat?

tudom, hogy meg fogják tanítani oktatás alatt, de én mindig szeretek mindenben előre tanulni, mint egyenesen beleugrani az oktatásba.



márc. 18. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Miért tévedne a rokonod és a teszt?

Amit belinkeltél a jó válasz, hogy úttestre. Ezt mutatja a teszt, és gondolom, ezt mondta a rokon is.

Járdára, padkára akkor lehet állni, ha ezt külön jelzi tábla.

márc. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Járdán CSAK akkor lehet megállni, ha azt tábla külön engedélyezi.


Padkán akkor NEM lehet megállni, ha azt külön tábla tiltja.


Tehát, ha ez a tábla van kint, akkor az az úttesten való megállást tiltja (mivel kiegészítő tábla nélkül csak oda érvényes). A járdán való megállást nem is kell külön tiltania, mert az egyébként sem szabályos. A padkán való megállásnak viszont ez esetben nincs akadálya.

márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Járdán csak akkor szabad megállni, ha tábla megengedi, és akkor is csak megkötésekkel. Pl. 1,5 méter szélességnek akkor is szabadon kell, maradnia, ha megengedett a várakozás. Elhelyezkedni meg a kiegészítő tábla és felfestés szerint kell. Ilyenek nélkül csakis motorkerékpárral szabad járdán várakozni, de azzal is az 1,5 méter megtartásával.
márc. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most már értem. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
márc. 18. 12:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az még nem írtam, hogy a 1,5 méter azért kell a járdán, hogy a kerekesszékes is el tudjon menni, illetve babakocsi is elférjen.
márc. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

(1-es válaszoló, félreértetted a kérdéshez elérhetővé tett linket.

Nincs „és” kapcsolat a teszt helyes válasz mutatása és a sógor vélekedése közt, ugyanis, ellentmondanak egymásnak.

A képen a pipás jelölést a teszt kitöltője tette, a teszt szerint pedig az a helyes válasz, amelynél a „HELYES” felirat van. A teszt szerinti helyes válasz pedig nem az általad írttal egyezik: „a jó válasz, hogy úttestre”.)

márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!