Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ideiglenesen kivont autót...

Ideiglenesen kivont autót vásároltam, eredetiségvizsga elküldött szemlére, mert a motorszám nem volt olvasható termeszetesen rohadás (nem idegenkezűség) miatt. A szemlére történő eljutás céljából igényelhetek ideiglenes forgalomban tartási engedélyt?

Figyelt kérdés

Az a patt helyzet áll fenn, hogy az autót egyelőre nem engedik átírni a nevemre az okmányirodában, mondván, hogy nincs még meg a szemle, amire az eredetiségvizsga küldött. Mivel nincs a nevemen, nekem nem is engedik visszahelyezni forgalomba. Ugyanez igaz az eladó kereskedő cégre, mivel már eladta papíron az autót és a törzskönyvet is leadta (passziválva van), ő sem helyezheti vissza.


-Ebben az esetben kérhetek ideiglenes forgalomban tartási (ún. útvonal) engedélyt? Kiállítják ezt nekem úgy, hogy még nem lett okmányirodában a nevemre írva, csak az adásvételi + biztosítás + műszaki van meg?


-És vajon intézhetem a saját itthoni kormányablakomban, vagy ott kéne, ahol kivonta az eladó kereskedő?



márc. 29. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Vétel elött az eladonak forgalomba kellett volna hozni. Ez igy nagyon keszekusza.
márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1


Kereskedések sokszor kivonják ideiglenesen forgalomból az autókat, így nem terheli őket adó/biztosítás.


Ideiglenes forgalomban tartási engedély viszont szerintem nem kell ebben az esetben. Ahogy az eredetiség vizsgálatra eljutáshoz sem kellett.


Adásvételi, biztositás, műszaki elég kéne hogy legyen a szemléhez is.

A kereskedővel (még ő a tulajdonos) én azért beszélnék, hogy legyen ő is jelen a szemlekor.

márc. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen a forgalombol csak a tulaj vonhatja ki nem a kereskedö.
márc. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

A kereskedő a tulaj, amíg el nem adja az autót. Így már világos?

márc. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kereskedö ugy tud tulaj lenni cégnévre iratja. Kerskedésben van 70 auto mind a nevére iratja?
márc. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5


Igen, és kivonatják forgalomból, passzívállják a törzskönyvet.


Átiratni egy járművet, ez a munkájuk. Illetéket sem kell annyit fizetniük, mint magánszemélynek.


Az a ritka inkább, amikor "bizományban" árulnak autót.

márc. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!