Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 1015 levezetett kilóméter egy...

1015 levezetett kilóméter egy hónapban elég ahhoz, hogy kialakuljon a rutin vagy ennél többet kell vezetni havonta?

Figyelt kérdés

1 hónapos a jogsim kézbe vételtől számítva mai napon. Minden egyes nap amikor vezettem megszámoltam mennyit mentem és feljegyeztem és összeadtam. 1015km jött ki az első hónapban.


Ennyi elég ahhoz egy hónapban, hogy legyen rutinom vagy ennél több kell?



ápr. 14. 22:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Félre értések elkerülése végett nem azt akarom megkérdezni, hogy most van e rutinom mert nyilván nincs.


Hanem ha tartom kb ezt a havi számot plusz mínusz néhány akkor olyan 5-6 év múlva már kijelenthetem, hogy van némi rutinom, tudásom?

ápr. 14. 22:59
 2/11 anonim ***** válasza:
Elég. Én is ennyit mentem, 2-3 év alatt már egész jó rutinos voltam.
ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Bőven elég.
ápr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, hogy hol vezetsz.

Ha mindig ugyanazon az útvonalon vagy sokat autópályázol, akkor sokkal több km fog kelleni.

ápr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Seila ***** válasza:
Az attól függ hol történt a levezetett km. Városban, faluk között, pályán??
ápr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem elsősorban a km számít, hanem, hogy milyen közlekedési helyzetekbe kerülsz. Ha pl. csak autópályán vezetsz, akkor sem a városi, sem a normál országúti közlekedésben nem leszel járatos.

Ha mindig csak napfényes időben vezetsz, nem lesz tapasztalatod sem az esőben, sem a ködben, sem a sötétben való vezetésben.


Ezért kár számolgatni a km-eket. Vezetni kell mindenféle helyzetben, ahogyan az élet hozza. Aztán majd lesz rutinod. Amilyen helyzetben többet vezetsz, abban hamarabb, amilyenben kevesebbet, abban később.

Természetesen személyiségfüggő is, mert van olyan idióta, akinek semennyi vezetés után se lesz.

ápr. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
nem a levezetett km szamít. a nagy kamionosok is jönnek a nagy dumával, hogy juuj 1 millió km-t levezetett... jah, abból 40%-ot autópályán 80-nal 7 órán keresztül a jobb sávban...nem azt mondom, hogy nem kell odafigyelni, de nem ugyanaz, mint városban 200 felé figyelni. attól leszel rutinos, minel több más-más forgalmi szituációba kerülsz és megtudod oldani. nekem van ismerősöm, akinek 10 éve jogsija van, de a parkolóból alig bír kiállni, autópalyára sose megy.
ápr. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
1016-ot kell legalább.
ápr. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Vegyes, hogy hol vezetek. Autópályán nem vezettem mert ott nem volt dolgom.


Amiket érintettem: Nyíregyháza (talán itt a legtöbbet), Debrecen, Eger, Mezőkövesd, valamint ott a térségben voltak hegyi utak is. Illetve ezen kívül még megfordultam egy pár helyen.


Napszakok között is volt mindenféle. Javarészt fényes nappal vezettem de volt olyan, hogy este 8-kor indultam egy nagy útra. Akkor hajnali 3-kor indultam el haza. Mondjuk az nem volt vidám mert kórházba kellett vinnem az egyik családtagom. De a lényeg, hogy volt minden. Hát esőbe nem vezettem talán mert mióta kezemben van a jogsi azóta itt nem esett az Alföldön.

ápr. 15. 10:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Az így jól hangzik, így hamar bele fogsz jönni.

Kivéve a téli vezetés. Azt manapság már nem sok lehetőség van gyakorolni Magyarországon.

ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!