Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Segítsen valaki! Van egy...

Marklei kérdése:

Segítsen valaki! Van egy húrtrapéz keresztmetszetű árok. A keresztmetszete fél négyzetméter alja 6 dm teteje 140 cm hosszú. Hány t. autó földet kell elszállítani ha 1 t. a-ra 8 köbméter föld fér és az utca 160 m hosszú? Milyen mély az árok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 15:04
 1/3 Réti bubuzér ***** válasza:
Mivan, valami olyan betegséged van, hogy nem tudod leírni, hogy teherautó?
2010. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem értem.. Tök mindegy, hogy húrtrapéz vagy se, még a méretek sem kellenek, amik ott vannak, mert: 0,5m2 a keresztmetszete, 160m hosszú, ebből a térfogat 160*0,5=80m3.

Na, akkor hány teherautó /t./ tudja telehordani? 10 nem?

A trapéz magasságát meg a szokásos képlettel számolhatod..

Legfeljebb nem tudom mi az a húrtrapéz.. Gondolkodom...

2010. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

15:45 vagyok.. Hazaértem, akkor térjünk rá az árok mélységre. Trapéz területe= ((alja+teteje)/2-vel)*magasság.

Akkor 50=10*m És akkor m=50/10 =5 micsoda? deciméter, mert ha megnézed, mindent átszámítottam deciméter alapúra.

0,5m2 az 50dm2

2010. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!