Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Személygépkocsival, ha fékezet...

Személygépkocsival, ha fékezetlen utánfutót húznék autópályán, kell-e az utánfutóra külön pályamatricát venni?

Figyelt kérdés

Személygépkocsival (forgalmiban a jármű kategória: M1 - "Személyszállító gépkocsik"), ha (vontatási adatok: O, O.2 - fékezetlen) utánfutót húznék autópályán, kell-e az utánfutóra külön pályamatricát (úthasználati díjat) venni?

Kerestem az Interneten, de nekem nem egyértelmű. Találtam tartalmat, ahol azt írták, hogy kell, de olyat is, ahol azt írták, hogy ebben az esetben nem kell külön matrica az utánfutónak.

Mi az igazság?



ápr. 25. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Tök mindegy, hol mit írnak, az számít, itt mit írnak:

[link]


Egyértelműen kell minden utánfutóra matrica.

ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha max. 7 személyes személyautóval (D1 díjkategória) húzod, akkor nem kell.

Ha 7+ személyessel vagy teherautóval (D2 díjkategória) húzod, akkor kell külön "U" díjkategóriás matrica.


#1: Ez egy viszonteladói oldal, nem hivatalos.

Ez a hivatalos oldal:

[link]

Itt ezt írják:

"A személygépjárművel vontatott utánfutóra is külön kell fizetni?

Amennyiben a gépjármű D1 díjkategóriába tartozik, úgy a vontatmányra nem kell külön e-matricát váltani. A D2 vagy B2 díjkategóriába tartozó járműre 2019 elejétől a pótkocsikra érvényes jogosultságot (U díjkategória) a vontató jármű forgalmi rendszámára is meg lehet vásárolni (a D2-es vagy B2-es jogosultság mellett). A rendelkezés könnyebbséget jelent az autósoknak, hiszen így a vontatóra megváltott U díjkategóriájú e‑matrica révén bármilyen vontatmánnyal közlekedhetnek."

[link]

ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez változott mostanra. Mondjuk látom, képben van a hivatalos oldal is, mert ugye már nincsen B2 kategória...
ápr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott van az is, hogy már nincs B2, csak azt a bekezdést nem másoltam be.
ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, mert megnéztem. Csak akkor mondjuk átfogalmazhatták volna a szöveget... Na mindegy, gondolom ezt a bekezdést is 3 órán át írta az én adómból egy papírtologató.
ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért ez nem egy hivatalos oldal. (Voxinfo Kft.) Az én esetemben meg egyáltalán nem igaz. Biztos nem bánják, ha feleslegesen még rádobok egy ötöst, de azért ne legyünk már tök' hülyék.


De a lényeg itt van, más is okuljon belőle:


Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. ügyfélszolgálat tájékoztatása, 2024 április:


A autópálya-matrica díjkategória táblázat alapján, az M1-es ("Személyszállító gépkocsik") járműkategóriába tartozó személygépjárműre D1-es úthasználati jogosultság az általa vontatott pótkocsira is érvényes,


azaz egy átlagos D1 kategóriába tartozó autósnak nem kell külön matricát vásárolnia az utánfutójára.


Azonban ha maga a vontató jármű a D2-es vagy a B2-es járműkategóriába sorolandó, akkor külön meg kell vásárolni az U-díjkategóriájú autópálya-matricát az általa vontatott pótkocsira is. Tehát esetében egy megvásárolt D2 vagy B2 úthasználati jogosultság mellé meg kell venni az „U” matrica típust is.

ápr. 25. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!