Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol utaztál olyan kompon...

Hol utaztál olyan kompon amelyre egy vonat is fel tudott hajtani, így annak az utasai is át tudtak kelni a túlpartra?

Figyelt kérdés
Én egyszer Dániába mentem egy ilyennel Németországból. De sehol máshol nem láttam még ilyet a világon.

ápr. 30. 05:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is még csak a dániaival utaztam (bár már nem használják vonatokkal), de úgy tudom, hogy a Krím félszigetre is ilyen járt régen.
ápr. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, a Puttgarden-Rödby vonalon van ilyen. Az útvonal folytatásában Helsingör-Helsinborg vonalon régen volt, de már megszűnt a vasúti átkelés lehetősége. Rostockban is van vasúti rámpa a kompra, nem tudom, van-e vonat járat.
ápr. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De nehéz lett volna rákeresni... Pár baleset miatt a 20. században a fejlett világ ezeket igyekezett beszüntetni, pedig régen tavakon keresztül is volt.


"Many train ferry services ceased their operations around the world. There are several services that are still in use in Azerbaijan, Bolivia, Bulgaria, Canada, China, Germany, Georgia, Iran, Italy, Mexico, New Zealand, Peru, Russia, Sweden, Tanzania, Turkey, Turkmenistan, Uganda, Ukraine, and United States. Some of these are RORO train ferries that carry passenger trains. Some are for freight transportation only." - Wikipédia

ápr. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Justinianus ***** válasza:

Travemünde-Trelleborg,

Villa San Giovanni-Messina,

ez utóbbi:

[link]

máj. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!