Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha baleset történik, akkor a...

Ha baleset történik, akkor a velem utazók vallomását figyelembe veszik?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy baleset történik, és nincs kamera. Ha velem utazik valaki, és ő azt állítja, hogy én voltam az ártatlan, akkor figyelembe veszik a vallomását, vagy elfogultságra hivatkozva nem adnak a szavára, ugyanis a barátom, vagy rokonom?

máj. 13. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok jogász, de többször olvastam ügyvédek oldalán, hogy elfogultnak kell tekinteni. De volt kollégám, aki taxiban volt utas, és beidézték tanúnak.
máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
A taxi az megint más.
máj. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Taxinál el tudom képzelni, mert végül is idegent szállít. De ha mellettem például a testvérem utazik, akkor róla feltételezhetik, hogy nem fog ellenem szólni.

Azért merült fel bennem, mert kb nyolc éve olvastam valahol, hogy egy ember írta, hogy büntetőfékezés miatt belement valakibe, és azt mondták neki, hogy a mellette ülő felesége vallomása nem lesz mérvadó, és ebből vitatkozás is lett, de az kérdező nem írta le, hogy mi történt, és már nem találom, hogy hol volt ez.

máj. 13. 11:57
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Helyzetfüggő, alaposan mérlegelni kell a sofőr és az utasok viszonyát. De kik utaznak egy autóban? Tipikusan családtagok, barátok, akik jó eséllyel elfogultak, és ezt a nyomozó hatóság valamint a bíróság is sejti.
máj. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!