Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az autóval közlekedők egy...

Az autóval közlekedők egy része miért a kerékpárost hibáztatja, amiért az "feltartja" őt az alábbi szituációban?

Figyelt kérdés

Szokásos történet: adott egy út, ahol mind gépjármű, mind kerékpár szabályosan közlekedhet. Ez az út azonban nem elég széles ahhoz, hogy - erős szemből jövő forgalom esetén - biztonságosan meg lehessen előzni az egyébként szorosan az út jobb szélén tekerő kerékpárost.


Ilyenkor a tipikus autósüldözöttek azt mondják, hogy a kerékpáros feltartja őket. De miért?


Hiszen minden további nélkül meg tudná előzni a kerékpárost, ha:


- Nem lenne komoly szembeforgalom. Az ott közlekedő autóknak sincs több joga használni az utat, mint a kerékpárosnak.


- Szélesebb lenne az út.


- Kisebbek lennének a gépjárművek.


Vagyis ebben a szituációban kapásból van három további szereplő (egyéb autósok, közútkezelő, autógyárak), akik úgymond "felelősek", amiért beragadt az autós (tegyük hozzá: jellemzően jelentéktelen időre...).


A kérdés adott: miért a kerékpáros a "hibás" ilyenkor a többség szerint?


máj. 16. 11:22
1 2 3 4 5 6
 1/57 L.. István ***** válasza:
82%
Azért, mert az autós úgy gondolja, hogy egy kerékpáros csak hobbiból biciklizget vagy a boltba megy, míg neki rettentően fontos sürgős dolga van. Eszébe sem jut, hogy a bringás is siethet valahová és nem ér rá minden autó elől félre állni.
máj. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
29%
#1 Hát aki biciklizik, az túlságosan nem siethet sehová...
máj. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
16%
Ha valóban olyan a helyzet és nem a kerékpáros megy szándékosan úgy hogy paraszt legyen, akkor igyekszek türelmes lenni. Amikor viszont látom hogy egy ilyen tipikus gyökérfejű ki ha én nemmel van dolgom akkor szarok az oldaltávjára és olyan dudaszóval megyek el mellette hogy reménykedek hogy leugrik a gyökér. Olyan 50-50 arányban szoktam találkozni mind a két esettel.
máj. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 L.. István ***** válasza:
93%
#2: Én pl. azzal járok melóba. A kolléga akit váltok addig nem mehet el míg ott nem vagyok, ha miattam lekési a buszát 1,5 óra múlva megy a következő.
máj. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
15%
#4 Hogy releváns ez? Mi köze van ennek a sietséghez? Gondolom fix munkaidő van, akkorra kell beérned, ő akkor mehet, kész.
máj. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 L.. István ***** válasza:
90%
#5: Mit nem lehet ezen érteni? Azért sietek, hogy időben beérjek. Ha kések nem mehet el. Kaphatok pl. hosszú sorompót is, mert az is van útközben és azt az időt be kell hozni. Nem indulnék el egy perccel sem hamarébb azért, hogy legyen időm félre álldogálni.
máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
69%

"Ilyenkor a tipikus autósüldözöttek azt mondják, hogy a kerékpáros feltartja őket. De miért?"

Mert egy 20-szal haladó jármű mögé beszorultak a normál esetben 50-nel (90-nel, stb.) haladó járművek. Ez a te fogalmaid szerint nem feltartás? Ez persze nem azt jelenti, hogy az illető kerékpárosnak semmi keresnivalója ott. Ahogy például a buszok is gyakran feltartják a forgalmat.

máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
66%

Nana, a "kinek van több joga az úthoz?" kérdésnél két dolgot meg kell jegyezni:


1. Az autós fizet mindenféle adót, csak az üzemanyag literjében van 250-300 Ft adó. Ebből az adóból építik az utakat. (az autósok szerint)


2. Ő az erősebb. Legalábbis az előtte lévő bicajosnál erősebb, a szembejövő KRAZ-nál már nem erősebb, tehát a dühét a bicajosra fogja vetíteni.


+1 Egyébként is alap, hogy minden autós krvajól vezet, figyel mindenre, jók a reflexei, tempósan és ütemesen megy, érzi az autót és "olvassa a forgalmat". Aki nála lassabb, az egy nyomorult tetű, aki ki tudja, hogy kaphatott jogsit, aki pedig gyorsabb, az egy rohadék gyorshajtó, aki csak idő kérdése, hogy mikor gázol el a zebrán egy óvodáscsoportot.


Namost amikor ilyenekkel vannak tele az utak, mit vársz, mit fog tenni az autós? Egy köztünk járó Buddha derűjével szemléli majd a bicajost? Ááá, anyázik, mert végre lehet kire.

máj. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

7) Ez egyoldalú megközelítés. Miért a kerékpáros (más példában a busz) okozza a "feltartást"? Hisz a lassabban haladó kerékpáros (busz) a fentebb kifejtettek szerint csak az egyik ok, ami miatt ez a szituáció bekövetkezik.


Olyan ez, mint ha egy házasságban a felek össze-vissza qrnának mindenkivel, a férj nem venne részt a házi munkában, az asszony nem főzne, és valaki azt állapítaná meg, hogy a feleség 2. számú megcsalása miatt sz*r a házasság, a többi tényezőt teljesen elfelejtve.

máj. 16. 12:51
 10/57 BeefEater ***** válasza:
65%

Biciklizem, vezetek is.

A kérdező által felvázolt szituációban, ha a mögötte haladó normálisan viselkedik, akkor egy kereszteződésben vagy mezőgazdasági terület bejáratánál félreállok és elengedem az autókat.

Ha valami idióta van mögöttem, akiről feltételezem, hogy leckéztetni akar (mind a #3), akkor kénytelen vagyok a sáv közepén menni, hogy ne tudjon szándékosan balesetveszélyt okozni, amikor pedig elfogytak a szembe jövők és az idióta belekezdett az előzésbe, akkor kihúzódok a sáv szélére, hogy ne tudjon szándékosan lecentizni. Hozzátenném, hogy ez errefelé nagyon ritka, nem is emlékszem, hogy mikor találkoztam utoljára ilyennel.


A kérdésnek szerintem csak lakott területen kívül van értelme, mert városban elég hamar másfelé fog kanyarodni mindenki, vagy a lámpák miatt megoldódik a helyzet.


Ezért nem "hibás" senki, így működik a közlekedés, egészen addig, amíg valaki meg nem szegi a szabályokat.

máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!