Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A verőcei hajóbalesetben az...

A verőcei hajóbalesetben az alkoholnak vagy valami más tudatmódosítónak szernek jelentős szerepe lehetett?

Figyelt kérdés

máj. 23. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen
máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A vízi közlekedésnek is megvannak a szabályai, a motorcsónak vezetője olyan módon vezette a csónakot (többször irányt váltva, nem kitért a hajó elől, hanem szabálytalanul megközelítette azt)

A kiadott információ szerint a motorcsónak vezetője is erősen ittas, részeg volt, úgy nem csak közúti járművet, de csónakot is tilos vezetni.

Ez esetben feltételezhető, hogy részegen, a szabályokra fittyet hányva, a motorcsónak vezetője "vagánykodott", talán imponálni akart az utasainak, és a szállodahajó elé hajtott.

A hajó vezetője azért vonható felelősségre, mert bár szabályosan közlekedett az ütközésig, de érzékelte, hogy a hajó valaminek neki ütközött, és nem győződött meg arról, hogy mi történt, tovább haladtak. Ilyen esetben hajózási előírás, hogy meg kell győződni arról, hogy nem másik járművel, emberrel ütköztek, és ha igen kötelező a segítségnyújtás, segítség hívása - a kapitány saját magát sodorta bajba

máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze,ez áll a háttérben.
máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az alkoholnak egészen biztosan. Már itt szabályt sértett a hajóvezető. A többiről nem is beszélve.

[link]

máj. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván igen. Voltak fotók a baleset előttről, miszerint mindenki alkoholt fogyasztott a hajó vezetője pedig gondolom meg akarta mutatni, hogy mekkora Jani.


A kapitányt sajnálom, de a jogi felelősségét értem a dolognak.

máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg, netalántán a nagy hajó kapitánya észre sem vette, higy történt valami.7gy hallottam, hogy egy bazi nagy szálloda hajó volt.Az meg se rebben ha nekimegy egy motorcsónak.

Az elefánt se rezdül bele, ha eltapos egy hangyát!

Nem rongyolok bele egy kamionba még akkor sem, ha történetesen nekem van elsőbbségem!

Ostoba ,felelőtlen szerencsétlen kölykök sajnos igy jártak.

Nagy kár a sok fiatal életért!

Évekkel ezelőtt a Kishableány is nekirongyolt egy szabályosan haladó hasonló nagy hajónak.Ott is a nagy hajó kapitányát "hurcolták meg"!Igaz, volt benne egy-két féldeci!?

A hajókon nincs "satufék", hogy megálljon az őt keresztező másik "teknő" előtt!

máj. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Rádió adásban szakértő elmondta (szerinte) mit kellett volna tennie a nagy hajó kapitányának: Jelenteni az esetet, hogy valami vélhetően a hajónak ütközött. Ha jelenti akkor azt már a rendőrség intézi és jogilag sem vonható felelősségre.


Az más kérdés, hogy (szerintem) egy ekkora hajónál minden útja alatt lehetne jelenteni 100 esetet, hogy valami a hajónak ütközhetett, mert sokszor olyan farönköket sodor a víz nagy sebességgel, mint egy hajó.

máj. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Korábban olvastam pár ütközéses sztorit még a 2. világháború környékéről. Egyik esetben egy felszínen haladó tengeralattjárót tarolt le egy hadihajó, észre sem vették.
máj. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!