Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntetett a rendőr. Kaptam...

Megbüntetett a rendőr. Kaptam csekket. Befizetem. Utána küldenek még valamit?

Figyelt kérdés

Szóval teljesen jogosan megállított a rendőr, és megbüntetett 10 e.-vel. (gyorshajtás) Most történt ilyen először. Oda adta a csekket és 30 napom van befizetni. Oké, ez nem gond, de utána küldenek még valami papaírt? Nem akarom, hogy itthon is kiderüljön. Meg azt mondták, hogy kapok egy büntető pontot. Oké, de azt hova írják? Honnan lehet látni majd, hogy nekem van egy pontom?

Előre is köszi.


2010. nov. 21. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:

1. ha befizetted, Nem küldenek

2. a büntetőpont a rendőrség központi nyílvántartásába kerül (neved, jogosítvány számod stb. mellé), ott látni fogják, ha legközelebb elkapnának, és az már nem 10 e. -be kerül..

2010. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és lényegretörő választ!;)
2010. nov. 21. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel a helyszíni birság megszünt az illetékes rendőrkapitányságtól egy ajánlott levelet kapsz a szábálysértésről és a pontlevonásról.
2010. nov. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De én helyszíni bírságot kaptam. Zöld papír, rajta, a pont levonás, a szabálysértés, és annak a díja. Akkor most, hogy van ez?
2010. nov. 21. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:
de kaptál mellé csekket és azt fizetted be.A zöld papír meg nem számít mert én is kaptam már olyat a csekk mellé.Azon csak a büntetés összege meg az adataid vannak rajta.Azzal ne foglalkozz.
2010. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

NEM szünt meg a helyszíni bírság (bizonyíték rá a kérdező)

[link]

Nyugodj meg, ha befizetted a szabálysértésért kirót, helyszíni büntit, (a csekket, jól őrizd meg, minden eshetőségre..) utólag, nem fogsz semmilyen levelet stb. a hatóságtól kapni!

(sajnos, párszor már tapasztaltam...)

2010. nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket! És vigyázzatok az utakon magatokra srácok! ;)
2010. nov. 21. 18:55
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 18:55


csak a sünöktől kell vigyáznunk mert az a legnagyobb ellenségünk :D ha ők nem lennének nyugalom lenne az utakon xD

2010. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!