Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mik a házi készítésű kistrakto...

Mik a házi készítésű kistraktor műszaki követelményei? Kösz

Figyelt kérdés
Pannonia motoros,kormányos
2010. nov. 22. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:

minek kell megfelelnie??

A földúton hegyen mindegy hogy milyet használsz csak fék legyen rajta de közúton nem mehetsz vele mert nem gyári állapotú és a rendőr megbüntet.

Nekem gyári nem buherált robikapára van felszerelve egy gyári utánfutó.

Azzal még főúton is mehettem csak macskaszem kell rá meg hajtási engedély.A rendőr se kötött belém míg a haveromat a Pannónia blokkos traktorja miatt megbüntették nem kis összegre!!De lehet ez is rendőr függő!

Ha meg nem a rendőr miatt parázol akkor macskaszem fék jó állapotú gumik stb.

2010. nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja és falun belül büntették meg és nem szállított semmit!
2010. nov. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha szarvkormányos?[De semmiképp nem lehet leműszakiztatni?]
2010. nov. 22. 18:11
 4/8 anonim ***** válasza:

mindegy milyen kormányos ezeket nem szokták vizsgáztatni.Olyanok mint a 50cm3 alatti motorok de mint írtam házi készítésűt csak olyan helyen használhatod ahol nincs forgalom pl földút stb.

nekem egy ehhez hasonló gépem és utánfutóm van.

[link]


2* állítottak meg de egyszer se szóltak érte!

2010. nov. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infót.
2010. nov. 22. 18:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül ebben a városban sokan használnak ilyet(mondjuk ez egy elég kis város)De hallottam hogy rendszámköteles lesz.
2010. nov. 22. 19:00
 7/8 anonim válasza:
ez hogy földúton mehetcc vele baromság mert mindegy hogy hol mész vele ugyan úgy tilos. egyedül saját területeden ami körbekerített ott nem igazolhat, vagy ha maszekolni mész mondjuk kertet művelni ha szálítod abba se köt bele de közlekedni sehol még a határba a földeden se csak ha körbekerített. Van olyan lehetőség a maszek kistraktorokra hogy készítenek hozzá papírt de sokba kerül és nehéz azt a pár követelést teljesíteni. Mondjuk a fék világítás az a legkevesebb, meg még papíros minősített hegesztőt is találni aki adja a nevét hogy ő hegesztette, ami elég húzós az hogy a legjobb környezetvédelmi normát tudnia kell amit ha személyautó motorból építed még akkor se fogja tudni, kell hozzá a kamion technikáan alkalmazott ad-blue meg egy csomó adalék meg megkell variálni mert magasabb követelést adnak az ilyennek mint a személyautó a megengedettje. Vagyis ha szerencséd van nem büntet meg a zsernyák, de kicsi rá az esély, legalábbis itt a környéken nagyon kilikvidálták az ilyeneket
2015. jan. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szarvkormányosra nem kell se rendszám de még kötelezőbiztosítás sem, csak prizma legalább hajtásiengedély és fék. A KRESZ egyedül itt tesz kivételt, kertigép ami egytengelyes szarvkormányos és hozzá kapcsolt egytengelyes pótkocsija. Személy szállítás, főútvonalon haladás stb tilos. Ha kéttengelyes a traki az piros rendszám köteles minimum, ha házi akkor terv dukomentáció ecceterra, stb.
2019. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!