Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítványhoz mit kell még...

Jogosítványhoz mit kell még tennem?

Figyelt kérdés

Holnap meg lesz(remélem) az elsősegélyem és mindenem meg van (rutin,forgalmi,kresz...)

Ezután egyből mehetek az NKH-hoz(ugye ott adnak egy papírt amivel mehetek az okmányirodába...

Pontosan hogy van ez?mert hallottam olyat hogy várni kell egy hetet...meg ilyenek...

Válaszotok előre is köszi


2010. dec. 9. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
ahogy leirtad, csak az utcso vizsgátol számitva várjál 3 napot és utána menj az NHK-hoz tehát NEM 1hét hanem 3 nap!
2010. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bemész az okmányirodába, beadod az igényt... befizetsz nekik 4000.- magyar forintot, kapsz egy papírt, hogy folyamatban van a jogosítványod. Ezzel NEM vezethetsz, csak neked van egy papír a kezedben ami alapján biztos, hogy meg fogod kapni a jogsidat. A jogosítványod, kb 5-15 nap alatt megérkezik hozzád postán.
2010. dec. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

pontosan olyat mondott ismerősöm hogy 1hetet várnia kellett utána mehetett az nkh-hoz

meg mondtak olyat is hogy kis pénz ellenében az utolsó vizsga után hogy ha bemész oda adják

2010. dec. 9. 21:39
 4/10 anonim ***** válasza:
nem adják oda hiába mész be korábban ugyanis az lehetetlen, mert az okmányiroda intézi maga a "plasztikkártyát"
2010. dec. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a forgalmi vizsga után 3 nap múlva kell bemenni az nkh-hoz a vizsgaigazolásért, és ott be kell mutatnod az elsősegély kártyádat, csak akkor adják oda a vizsgaigazolást.


Utánna a póstára kell menned, ott kell kérni egy illetékbefizetési csekket, és ki kell töltened és az összeget is neked kell ráírni (amikor én csináltam akkor 4000 volt, most nem tudom mennyi, a póstások meg tudják mondani) és ott helyben be is lehet fizetni


ezután be kell menni az okmányirodába

ami kell:személyi, lakcímazonosító, vizsgaigazolás, és talán az elsősegélyes kártya. ott kapsz egy lapot hogy folyamatban van a jogosítvány igénylése, de evvel még nem vezethetsz, meg kell várni amíg kiküldik a plastic kártyát


hogy ha elkap a rendőr, és csak azt a kis lapot tudod lengetni neki, akkor ha hepciás kedve van akkor el is tilthat 2 évre a jogosítványtól. (hiába van meg minden vizsgád, azzal még nem vezethetsz)

2010. dec. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszotok,igazából arra voltam kíváncsi hogy az utolsó vizsgám(az én esetembe az elsősegély) az után hány nappal mehetek be az nhk-hoz
2010. dec. 9. 21:51
 7/10 anonim ***** válasza:
A vizsga napjától számított 4. munkanapon mehetsz az NKH-hoz.
2010. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nem az elsősegély vizsga számít, hanem a forgalmi vizsga. Attól számított 4. munkanap.

2010. dec. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

utolsó köszi szépen(:

azt hittem hogy az utolsó vizsga után kell várni(elsősegély)...de a forgalmi után kell

így ma elsősegély vizsga után mehettem az nkh-hoz meg az okmányirodába:)

azt mondták hogy egy másfél hét:S

2010. dec. 10. 19:04
 10/10 anonim ***** válasza:
MEGSZEREZNI,csúszó-mászóval ha másképp nem megy.
2010. dec. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!